samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Udovičić: Podrška je najpotrebnija kada je najteže By: [Glasnik] Date: Septembar 09, 2013, 00:16:39

Udovičić: Podrška je najpotrebnija kada je najteže

SPECIJALNI IZVEŠTAČ: JESENICEMinistar sporta i omladine Vanja Udovičić boravi u Sloveniji, gde je podržao košarkašku reprezentaciju Srbije tokom odlučujućeg meča za plasman u drugu fazu EP 2013.   Doskorašnji vaterpolo reprezentativac, novi funkcioner u Vladi Republike Srbije i te kako dobro zna koliko je sportistima potrebno saznanje da neko na njih misli i o njima vodi računa.- Želim da čestitam košarkašima na izuzetnoj požrtvovanosti i borbi. Dokazali su da mladi tim kao što je njihov može da se nada velikom plasmanu, dokazali su da karakterom mogu da prevaziđu sve boljke koje se javljaju i da trijumfuju u teškoj utakmici koja im je mogla mnogo oduzeti ali i doneti mnogo više – rekao je na početku razgovora Vanja Udovičić koji je kao ministar lično čestitao celom timu Dušana Ivkovića, dao im podršku i preneo pozdrave Nataše Kovačević.   Interesantno je da je ministar posetio igrače na početku prvenstva, a ne na kraju kada se dele odličja.- Ovi sportisti su najveći ambasadori Srbije. Moja želja je da se promeni odnos prema sportu i sportistima, da im se da podrška kada je to najpotrebnije, kada je teško, a ne na kraju kada svi očekuju da je to normalno. Zato sam i hteo da dođem sada, da znaju da ljudi iz Ministarstva misle na njih i kada je najteže i da znaju da nisu sami. Kao bivši sportista znam taj osećaj i znam koliko je bitna svaka podrška – nije mogao jasniji biti ministar sporta i omladine Vanja Udovičić.