samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mirosavljević: Nadu u uspeh protiv Zvezde nam niko ne može uzeti! By: [Glasnik] Date: Avgust 23, 2013, 13:15:46

Mirosavljević: Nadu u uspeh protiv Zvezde nam niko ne može uzeti!

Napredak je prve dve utakmice na startu prvenstva gostovao u Jagodini i Kragujevcu, a pred subotnji premijerni meč sa Crvenom zvezdom u gradu pod Bagdalom vri kao u košnici.   Utakmica je tema razgovora prijatelja fudbala na svakom koraku, a pred blagajnama na stadionu „Mladosti” prava je jagma za kartama. Za to vreme fudbaleri marljivo rade, stručni štab analizira svaki detalj u igri velikog kluba i smišlja taktiku da se slabosti rivala na pravi način iskoriste. – Crvena zvezda je favorit u ovom susretu i zato nećemo da joj pretimo, ali nama veru i nadu u uspeh ne može niko da oduzme. Naša želja je da na terenu pružimo maksimum i pokušamo da pobedimo utakmicu. Naš rival je do sada u Ligi Evrope i prvenstvu pokazao formu sa dosta oscilacija, ali je iz utakmice u utakmicu sve bolji i bolji. Znamo da nas očekuje težak posao, ali sa maksimalnim zalaganjem mislim da možemo da očekujemo uspeh – ističe za “Sport” kapiten Napretka Nenad Mirosavljević.TRENER LEŠNjAK ODLUČIO: NEMA KARANTINARanijih godina fudbaleri Napretka redovno su uoči ovako važnih utakmica odlazili u karantine, ali sa tom praksom se prestaje. – U ovom trenutku nema potrebe za karantinom jer hoću da igrači vide da je u životu sportiste profesionalca karantin od ponedeljka do nedelje – kaže trener Milan Lešnjak.  Ekipa iz Kruševca je sastavljena od mladih igrača kojima iskustvo kapitena i golgetera mnogo znači. – Još u nedelju smo arhivirali utakmicu u Kragujevcu i okrenuli se Zvezdi. Cele nedelje o tome pričamo, pomažem mlađe kolege savetima i prenosim svoja lična iskustva. Oni se ne ustručavaju da me pitaju. Jedino što mogu da kažem da ćemo sigurno pružiti maksimum na toj utakmici i da se nećemo uplašiti i protivnika i atmosfere. Miljenik kruševačke publike, fudbalski velemajstor i golgeter, koji sa tri pogotka vodi na listi strelaca Jelen Superlige, seća se i gola protiv Crvene zvezde, kada je nosio dres kiparskog APOELA. – U karijeri sam dosta utakmica igrao protiv Crvene zvezde, ali mi je ostala u sećanju ona iz 2008. godine kada sam u dresu APOELA, u produžetku, tri minuta pre kraja susreta, postigao gol koji je moj klub odveo u Evropu, a Beograđane zaustavio na tom putu. Ko će sutra dati gol nije važno, samo je važno da se mreža našeg uvaženog rivala trese – kategoričan je Nenad Mirosavljević.