samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Španovićeva: Šteta što je bilo hladno By: [Glasnik] Date: Avgust 23, 2013, 00:17:51

Španovićeva: Šteta što je bilo hladno

Ivana Španović nastavlja da dominira sa vrhunskim rezultatima! Srpska atletičarka, bronzana skakačica u dalje na nedavno završenom SP u Moskvi, osvojila je prvo mesto na mitingu Dijamantske lige u Stokholmu!Ivana je bila najbolja sa skokom 6.64 metara, koji je imala već u prvoj seriji. Usledili su skokovi od 6.31, 6.27, 6.34. U petoj seriji Španovićeva je prestupila, a u poslednoj šestoj seriji je skočila 6.44 metara.Drugo mesto u Stokholmu pripalo je Britanki Proktor Šari, a treće Eloiz Lesor iz Francuske.

- Ovo je moje treće učešće na mitingu u Stokholmu i moja prva pobeda. Šteta što je bilo jako hladno i što nismo imale povoljan vetar, ali, ipak, uspela sam da ostvarim pobednički skok i to je najvažnije – izjavila je srpska atletičarka po završetku takmičenja.Ona je dodala da se posebno raduje današnjoj pobedi “jer joj je olimpijski stadion u Stokholmu jedan od omiljenih” i najavila još bolji rezultat na mitingu u Cirihu 29. avgusta.Španovićeva je pre deset dana na prvenstvu sveta u Moskvi osvojila bronzanu medalju i oborila državni rekord skokom od 6,82 metara.