samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković: Ne mogu stalno da pobeđujem! By: [Glasnik] Date: Avgust 14, 2013, 21:15:58

Đoković: Ne mogu stalno da pobeđujem!

POSLE sedam uzastopnih pobeda u finalima protiv Rafe Nadala u 2011, Novak Đoković je doživeo “otrežnjenje” od čak pet poraza u poslednjih šest mečeva sa Špancem, dok je u tri skorašnja grend slem finala dva puta gubio od Endija Mareja.Takav loš bilans sa rivalima iz vrha potvrđuje da se najboljem teniseru sveta ozbiljno uzdrmao tron, i šalje mu se jasna poruka da ako želi da potvrdi da je zasluženo broj jedan, mora već ove nedelje, u Sinsinatiju, da se vrati na šampionski kolosek, jer polufinala i finala za asa takvog kalibra više nisu dovoljna.U proteklih šest meseci, naime, podigao je samo jedan pehar (Monte Karlo), ukupno tri u 2012, što je manje od Škota (4) ili Majorčanina (8).Odličnu priliku da na dlanovima oseti težinu pobedničkog pehara Nole će imati ovih dana na jedinom mastersu koji do sada nije osvojio. Ako dođe do trona, postaće prvi teniser u istoriji koji je spojio svih devet takmičenja iz serije 1.000 i napraviće sjajnu uvertiru pred Ju-Es open. Ako, pak, kiksne, u Njujorku će imati veliko opterećenje da osvoji titulu, i “spasi” prilično loš drugi deo sezone.- Gledajući taj poslednji duel sa Nadalom u Kanadi, mislim da je tek par poena odlučilo pobednika. Nije bilo ništa drugačije nego i u većini ostalih naših susreta poslednjih godina. U 2011. sam dobijao skoro sve te mečeve, a sada je on taj koji pobeđuje. Takav je život – govorio je Novak o sve češćim porazima od Španca, uoči početka turnira u Ohaju.Španac se vratio na teren u velikom stilu posle dugačke pauze i zapretio je Đokoviću i na betonu, na kojoj se naš igrač najbolje snalazi.- Ne možete uvek da dobijate mečeve. Ne možete uvek da budete taj koji će da reši u svoju korist važne trenutke. To je mentalna borba, ali i pitanje samopouzdanja. Nekada uspevate da pogodite udarac koji obično ne biste bili u stanju, i nekada vam to prođe. Međutim, nekada i ne prođe. Pretpostavljam da je to ono što pravi razliku.Kada je reč o Mareju, Novak je dobio meč u finalu Australijan opena, a izgubio u Njujorku i Vimbldonu. Do njihovog novog susreta bi moglo da dođe i u Sinsinatiju, gde je Škot slavio 2008. i 2011.- Nadam se da će naš rivalitet rasti tokom godina, ali to i dalje nije najveći rivalitet koji imamo u našem sportu. Taj status pripada Federeru i Nadalu. Endi i ja smo igrali dosta velikih mečeva, posebno u poslednje dve ili tri godine. Neke značajne je on dobio, a neke ja. Uvek je nepredvidivo ko će pobediti. To je veliki izazov za obojicu – zaključuje Đoković.MAKSIMUM ZA NOVI USPEHSVESTAN je Novak značaja eventualne titule u Ohaju, rekordne devete na različitim mastersima.- Sama činjenica da sam u prilici da ispišem istoriju u sportu kojim se bavim je neverovatna stvar. Ovo je još jedna velika motivacija za mene da pokušam da uradim sve što je u mojoj moći i stignem, kako se nadam, do završnice. Opet, biće ovo dugačka nedelja, a uslovi su drugačiji u odnosu na one iz Montreala. Radim vredno na treninzima da budem što spremniji i želim da izvučem maksimum iz ovog turnira.