samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mihajlović: Kolektiv je putokaz za Srbiju! By: [Glasnik] Date: Avgust 06, 2013, 09:16:35

Mihajlović: Kolektiv je putokaz za Srbiju!

KOLEKTIV. Jedna reč. Mnogo značenja. U toj reči bi, po mišljenju Siniše Mihajlovića, selektora srpske reprezentacije, trebalo da se oslika fudbalska Srbija. I juče, i danas, i sutra.- Kolektiv je naš putokaz, samo u njemu, zasad, pošto smo izgubili neke osobenosti koje su, svojevremeno, bile obavezni pratilac nacionalne selekcije, možemo da tražimo spas, veru i nadu. Doba Dejana Savićevića, koji je lucidnošću mogao sam da reši utakmicu pripada nekom drugom vremenu u kojem je i moja levica znala da odluči pobednika, sad su se okolnosti promenile, moramo da mislimo na kolektiv kao na zenicu oka svoga. Kolektiv, kolektiv… Upravo „taj“ kolektiv je doneo zlato sa Omladinskog prvenstva Evrope u Litvaniji – ističe Mihajlović.Da li ćete nekog od tih momaka, pored Mitrovića, da častite i povedete ga na utakmicu u Barseloni, protiv Kolumbije?- Ide samo Mitrović.Zapazili ste, ipak, još „neke“ iz omladinskog pogona?- Golman Rajković se ranije nekoliko dana družio na pripremama sa seniorskim reprezentativcima, komplimenti Goluboviću, Pavlovskom, Lukoviću… Ma, komplimenti kompletnoj generaciji, komplimenti kolektivu na čelu sa selektorom Ljubinkom Drulovićem.Većina igrača iz tog tima preko noći padne u zaborav sredina iz kojih su potekli?- Da, jednostavno nestanu, izgube se, nema ih nigde, umesto njih šansu dobijaju stranci, ili povratnici iz inostranstva, koji ni po čemu nisu bolji. Naopaka politika srpskih klubova, šta drugo da kažem? A, da ima pozitivnih primera, ima! Recimo, Rad i OFK Beograd forsiraju mladost, hoće da istrpe i greške talentovane dece, svesni da će za dve, tri godine kontinuiranog procesa da dobiju igrače za koje će da se zainteresuju i klubovi izvan granica Srbije, a zatim i da sve naplate, što je od nemalog značaja za funkcionisanje u uslovima finansijske krize.Stranci su preplavili brojne evropske lige?- Tržište se sasvim otvorilo za goste, a praktično zatvorilo za domaće, mlade igrače, što je pogubno…Mihajlović u Srbiju stiže u petak, a dva dana kasnije održaće konferenciju za medije.TOŠIĆ U BARSELONIZORAN Tošić (CSKA) propustio je duel protiv Rubina, zbog povrede nije ni putovao u Kazanj.- Čuo sam se Tošićem, reče mi da nije reč o ozbiljnijem problemu, u četvrtak bi trebalo da se pridruži ekipi na treninzima. Ne radi se o nozi koja je operisana, ali, čuvajući nju opteretio je drugu… Izvestan je njegov dolazak u Beograd, putovaće i u Španiju, kao što je izvesno da neće biti starter u susretu sa Kolumbijom – kaže Mihajlović.