samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković juri Lendla: Masters u Montrealu mi je promenio život i karijeru By: [Glasnik] Date: Avgust 05, 2013, 21:15:16

Đoković juri Lendla: Masters u Montrealu mi je promenio život i karijeru

SAMO je Ivanu Lendlu pošlo za rukom da ostvari het-trik u Montrealu. Bilo je to davne 1987, 1988. i 1989. godine, a Novak Đoković se više od dve decenije kasnije sprema da treći uzastopni put podigne pehar na Rodžers kupu.Najbolji srpski teniser trijumfovao je i 2007, pa bi četvrtom titulom prestigao trostrukog šampiona Andrea Agasija i zadao bi domaći zadatak Nadalu, Federeru i Mareju, koji su po dva puta slavili na prestižnom turniru iz serije 1.000 (tvrda podloga, nagradni fond 2.887.085 dolara).- Prvi masters sam osvojio upravo u Montrealu, što mi je promenilo život i karijeru. Posle toga sam napravio proboj. Uvek mi je poseban doživljaj da igram na ovom turniru, jer ima posebnu atmosferu. Hiljade ljudi dolaze na treninge, pokazuju koliko vole tenis. To je zaista sjajno i nastup na Rodžers kupu za mene predstavlja pravo zadovoljstvo – poručio je Đoković iz Kanade.Prvi nosilac, kao i većina tenisera iz vrha kostura, igraće prvi turnir još od Vimbldona. Letnji raspust je završen, vreme je da se krene u novu berbu bodova, ovoga puta na prekookeanskom tlu.- Imali smo pauzu od mesec dana, a tu je i promena podloge. Dugo smo bili na šljaci i travi, pa je potrebno malo vremena da se opet priviknemo na nove uslove. Ipak, verujem da će sve biti u najboljem redu, moram samo da odradim što više treninga pred prvi meč, a posle ću ići korak po korak – istakao je Novak, koji bi u polufinalu mogao da se sastane sa Rafaelom Nadalom, dok je potencijalni protivnik u finalu Endi Marej.Rival srpskom teniseru na startu biće pobednik iz duela Tomić – Majer, dok u trećem kolu može da se sastane sa Jankom Tipsarevićem, koji noćas na startu igra protiv Denisa Istomina.DAME STARTUJU U TORONTUŽENSKI Rodžers kup (tvrda podloga, premijer serija, nagradni fond 2.369.000 dolara) održava se u Torontu, a naše predstavnice trebalo bi u utorak da igraju mečeve prvog kola. Protivnica Ane Ivanović (16. nosilac) je Hsi sa Tajpeha, dok će Jelena Janković (15) odmeriti snage sa Anom Tatišvili.