samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Kovačević: Zvezda ne čuva prednost By: [Glasnik] Date: Jul 23, 2013, 13:15:41

Kovačević: Zvezda ne čuva prednost

Aleksandar Kovačević, po dolasku iz Spartaka, bolje reći povratku, debitovao je pobedom u dresu Crvene zvezde. Mladi vezista priželjkuje reprizu i za dva dana na Islandu. Na „Marakani” je pretrčao kilometre i prekidao napade Vestamaneje…- Odigrali smo prvo „poluvreme” i došli do dva gola prednosti – priča Kovačević. – Moramo da budemo smireni u revanšu. Vestmaneja je tim koji ima snagu na domaćem terenu, pa je važno da nametnemo stil.Napad je, naravno, karta na koju će Zvezda igrati i u revanšu.- Imamo prednost, ali nema čuvanja. To ne bi bila Zvezda. Želimo da budemo ofanzivni, da što pre savladamo Džejmsa i overimo plasman u naredno kolo kvalifikacija.Pored znanja, potrebno je uložiti i mnogo energije.- Smatram da smo iskusnija ekipa. Imamo poverenje u sopstvene mogućnosti, a ne sumnjam i dobru taktiku koju je pripremio šef Stojanović.Kovačević se, kaže, brzo navikao na zadatke:- Kada se vratiš u svoju sredinu, gde si proveo mnogo godina od malih nogu, sve je lakše. U Zvezdi su uvek bili visoki zahtevi i ja sam ih sa puno motiva prihvatio. Mogu da imam učinak koji se od mene očekuje. Lično, ne umem drugačije nego da igram punim gasom i da se ne štedim.Niko u taboru crveno-belih ne razmišlja o narednom iskušenju, mada se očekuje da to bude Černomorec.- I da je prednost u odnosu na Vestmaneju duplo veća, nego što jesete, ne bih mislio o Ukrajincima sve dok ne overimo prolaz na severu Evrope. Uspećemo, naravno, a tek onda će na red doći borba sa Černomorecom – jasan je Kovačević.