samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Blažič: Znao sam da Rakočević odlazi By: [Glasnik] Date: Jul 23, 2013, 13:15:38

Blažič: Znao sam da Rakočević odlazi

Povređen, nije povređen, po onda ponovo izvan trenažnog procesa. Bek reprezentacije Slovenije, i prvo pojačanje Crvene zvezde Telekom za sledeću sezonu otkrio jenovinaru slovenačkogSport-tvu kakvom je zdravstvenom stanju, kao i razloge zbog čega se odlučio na selidbu u Beograd.- Moja povreda kolena nije strašna. Trebalo bi uskoro da počnem sa treninzima. Došlo je do male povrede kostiju u kolenu, ali osim što je pomalo bolno, nije veliki problem – rekao jeza Sport-tv.siJaka Blažič tokom priprema reprezentacije.Govoreći o tome kako se odlučio za dolazak u Crvenu zvezdu Blažič je otkrio neke manje poznate detalje.- Kada sam potpisao ugogovor otišao sam na večeru sa ljudima iz kluba. Koliko me je samo ljudi pozdravljalo po gradu i čestitalo mi što sam došao u Zvezdu. Znam i da ima mnogo “delija” u Sloveniji, ali ovakva podrđka je nešto za mene potpuno novo. Nadam se da ću opravdati poverenje.JEDVA ČEKAM DERBI – To je nešto posebno. Normalno, prva stvar koja mi je pala na pamet kada sam dogovrio saradnju sa Zvezdeom je bilo učešće u derbiju. Ne mogu da sačekam da zaigram na takvom meču – ne krije oduševljenje BlažičIz kluba je otišao Igor Rakočević?- I pre nego što sam potpisao ugovor znao sam da će verovatno da završi karijeru ili da će odigrati negde još jednu sezonu. To je bio i jedan od razloga što sam se tako brzo odlučio za Zvezdu, jer me je trener uverio da ću imati minutažu.Kada ste prvi put saznali za zainteresovanost Zvezde?- Nedelju dana pošto se završilo prvenstvo Slovenije, moj agent me je informisao da me Zvezde želi. Odmah smo se dogovorili da počnemo pregovre. Bilo je vreme da odem iz Olimpije u neki drugi klub – objasnio je Blažič.