samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Aruho stiže na potpis ugovora sa Zvezdom By: [Glasnik] Date: Jul 21, 2013, 19:15:37

Aruho stiže na potpis ugovora sa Zvezdom

POSLEDNjA linija crveno-belih biće još „zelenija“ dolaskom mladog Migela Arauha.   Tinejdžer iz Perua u nedelju uveče igra poslednju utakmicu u dresu Sport Huankaja, a odmah potom pakuje kofere i leti za Beograd, gde će obaviti lekarske preglede i potpisati trogodišnji ugovor sa srpskim vicešampionom. Talentovani defanzivac objasnio je medijima u svojoj zemlji da ide u klub koji je 1991. osvojio titulu prvaka Starog kontinenta, a poželeo je da što duže dogura sa novim timom u Ligi Evrope. – Odlaskom jednog štopera u Viljareal, otvorio se prostor za moj dolazak – obavešten je Arauho o Pantićevom transferu u Primeru. – Bio sam presrećan kada sam čuo da je sve završeno sa Zvezdom. Iskreno, bio sam i malo iznenađen, ali ne brinem, jer odlazim u veliki klub. Peruanac bi trebalo da je u punoj takmičarskoj formi, a osim na poziciji štopera, može da igra i beka, pa čak i zadnjeg veznog po potrebi. – Nadam se da ću opravdati poverenje i da ću se uklopiti u ideje trenera. Želim da pružim dobre partije u Zvezdi, koja bi mogla da mi bude odskočna daska za dalji napredak u karijeri. Milion puta više sam želeo da dođem u Evropu, nego da ostanem u Peruu – istakao je Arauho. Pored mladog reprezentativca Perua, čeka se još jedan štoper, ali i napadač. Odluke o pojačanjima očekuju se sutra na Upravnom odboru, na kome će se raspravljati o rešenjima kadrovskih problema, pre svega o dolasku Dragana Mrđe. Šefu stručnog štaba Slaviši Stojanoviću biće ponuđena po tri defanzivca i špica, a trener bi trebalo da ima poslednju reč i da izabere igrače na gorućim pozicijama. Izvesno je da novih igrača neće biti u revanšu protiv IBV, jer ekipa već u utorak kreće na put koji će trajati skoro 24 sata! Prva stanica je Frankfurt, pa Berlin, potom Rejkjavik, a onda ostrvce Vestmaneja. Drugi meč drugog kola kvalifikacija igra se u četvrtak od 19.30.