samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Pečnik: Navijači su me poneli By: [Glasnik] Date: Jul 20, 2013, 00:16:08

Pečnik: Navijači su me poneli

JEDAN od junaka Zvezdine pobede nad Vestmanejom (2:0) sa širokim osmehom na licu premotavao je film debitantske utakmice na „Marakani“. Nejc Pečnik (27) oduševio je više od 30.000 navijača i razgalio ih majstorskim golom i bujicom energije koja ga je nosila svih 90 minuta protiv borbenih Islanđana.- Ne mogu da kažem da sam očekivao, ali želeo sam ovakav debi. Hvala bogu, krenulo me je, dao sam gol odmah na početku igranja za Zvezdu. A to što me je bilo svuda po terenu, možda je razlog što su me navijači malo više poneli – kaže Slovenac.Pečnik upozorava da igra cele ekipe treba da se popravi.- Moramo mnogo bolje i jače. Verujem da će tako biti već u narednoj utakmici na Islandu, kao i kasnije jer očekujem napredak iz meča u meč. Trenutno nismo spremni koliko bi trebalo, ali nismo ni nespremni. Negde smo na 70-80 odsto.VRATIĆU SE U REPREZENTACIJU PEČNIK je za Sloveniju odigrao 18 utakmica i postigao četiri gola, ali od novembra i duela s Makedonijom u Skoplju, kada je bio dvostruki strelac, nije bio pozivan. – Ne smatram, već sam siguran da ću se iz Zvezde vratiti u reprezentaciju. Kad me je zvao novi selektor (Srećko Katanec) rekao mi je da samo budem u takmičarskom ritmu i da neće biti problema. Od tada nisam igrao i nije me ni pozivao – objašnjava Pečnik.S obzirom na to da je početak sezone i da su tim i trener novi, pobeda bez primljenog gola crveno-belima pruža satisfakciju, iako dobar deo javnosti ocenjuje da je prednost morala da bude veća.- Ne smatram da je 2:0 preskroman rezultat. Nisu oni neki ribari, kako se to obično kaže za ekipe iz tih krajeva. Znaju da igraju, da se postave, imaju čvrstinu i što je veoma važno već tri meseca su u takmičenju. Pa, mogli su i gol da nam daju. Mislim da je rezultat sasvim dobar, a očekujem da pobedimo i na Islandu – jasan je Pečnik.Slovenac tvrdi da je Zvezda dobra kao tim i da nedostaje još jedan iskusan štoper, mada su prema njegovom mišljenju Krneta i Lazić vrlo kvalitetni. Kada je reč o poziciji u timu, Nejc tvrdi da ne bira strane.- Konkretno protiv IBV mi je više odgovaralo dok sam bio levo, ali nije problem ni druga strana. U reprezentaciji sam uvek igrao desno i ne biram mesta, kao što ne biram ni utakmice. Uvek dajem sve od sebe bez obzira na rivala i da li je utakmica zvanična ili ne.A fanatična podrška s tribina nije impresionirala samo goste, već i Zvezdinog debitanta.- Publika je naš veliki plus. Igrao sam u karijeri i pred većim brojem gledalaca, ali nikada uz ovakve navijače. Oduševljen sam – ne skriva Nejc Pečnik. BEOGRAD KAO VEGASPRVE čestitke iz Slovenije Pečnik je primio od supruge, koja će s jednogodišnjom ćerkom uskoro doći u Beograd. Do tada, Nejc traži stan i ne uživa u čarima srpske prestonice.- Nisam obilazio Beograd, ali prema onome što mi pričaju drugari, kao da je Las Vegas – smeje se Pečnik. – Ne, nisam bio na splavovima, niti sam ranije dolazio za Novu godinu kao mnogi Slovenci. Prvi put sam ovde i sviđa mi se. Najviše vremena sam s Mijailovićem i Ninkovićem, a Džonija znam iz Rusije gde smo igrali jedan protiv drugog. I mali Vukan je super momak i odličan igrač.