samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Hoće da ugase Partizan! By: [Glasnik] Date: Jul 19, 2013, 19:15:16

Vujošević: Hoće da ugase Partizan!

TRENER Partizana Duško Vujošević traži od države ravnopravan tretman sa Zvezdom kada je u pitanju plaćanje poreza, navodeći da su crveno-beli imali ogromne olakšice pri ispunjavanju svojih obaveza.- Ova poreska blokada je primer koliko su ujednačeni kriterijumi. Interesantno je da su Zvezdini dugovi u trenutku podnošenja plana reorganizacije i odlaska u stečaj svedeni na dva i po odsto prave vrednosti, iako država uvek naplaćuje sto odsto, i to u roku od tri godine. Partizan traži reprogram poreskog duga i eliminisanje kamata, jer je javno dobro i veoma uspešno predstavlja Srbiju. To je obrazloženje zbog kojeg je Zvezdi poreski dug sveden na dva i po odsto.Vujošević ističe da je u toku pokušaj gašenja Partizana.- Ako klub pristane na reprogram, može da isplaćuje dug bez kamate, da ne dovodi najskuplje igrače, već da ih proizvodi, a nama se ni to ne dozvoljava. Mislim da su pronašli način da pobede Partizan. Samo, mislim da će rešenje da se nađe kada stupe na snagu sankcije arbitražnog suda FIBA.Trener crno-belih potvrdio je da je imao kontakt sa ljudima iz vlasti.- Jesmo, i ja i predsednik kluba Predrag Danilović. Ne znam, možda smo neke našli u nezgodnom trenutku, kada nemaju toliko vlasti. Ne znam na koji način je drugima prihvaćen plan da im dugovi budu zamrznuti na pet godina i poreski dug sveden na tako male procente, a nama se ne dozvoljava reprogram – rekao je trener Partizana za Agenciji BETA.Prema podacima Poreske uprave, Partizan duguje državi 152 miliona dinara sa kamatom.