samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Krstić: Svako ima pravo na izbor By: [Glasnik] Date: Jul 15, 2013, 00:15:31

Krstić: Svako ima pravo na izbor

UVODNA faza priprema za mali, ali odabrani košarkaši tim Srbije je završena. „Orlovi“ Dušana Ivkovića u ponedeljak rano ujutru lete za Sloveniju, gde će u Krajnjskoj Gori naredne dve nedelje raditi maksimalnim tempom na formi i fizičkoj spremnosti. Ambicija je da Srbija na EP 2013. ima naizdržliviji tim raspoloženih igrača, kada već, neočekivanom silom prilika, nema onaj najiskusniji sastav.Najiskusniji među „orlovima“, prvi među jednakima u Ivkovićevoj četi, kapiten Nenad Krstić pred polazak na put ništa ne obećava i nema vizije – jer ovog leta sve je moguće da se desi.- Krećemo na pripreme i nema sumnje da ćemo ih odraditi maksimalno, ali niko ne može u ovom trenutku ni da nasluti šta bi moglo da bude u Sloveniji. Na ovom EP možemo da eksplodiramo, kao u Poljskoj 2009, a moguće i da potonemo gore nego što možemo i da zamislimo. Nezahvalno je sada davati obećanja. Nismo ni mi još kompletni, a o rivalima da i ne govorimo. Upoznajemo se, radimo i prelazimo prepreke jednu po jednu – kaže, za „Novosti“, Krstić.Kapiten je pun nade, jer je prijatno iznenađen pozitivnom energijom mladih igrača koji su se priključili seniorskom timu Srbije.

NISU SVI KAO BJELICA POVREDE nisu jedini razlozi izostanaka. – Rekao sam već da neke razloge ni ja ne razumem. Ali, moramo da shvatimo da ima igrača koji ne osećaju pripadnost reprezentaciji. Ne osećaju se dobro, ne doživljavaju taj tim kao svoj. Pa nisu svi kao Bjelica, koji je od prvog dana kada nam se priključio 2009, nacionalni tim prihvatio kao svoju kuću. On je srastao sa idejom da leto provodi u reprezentaciji. Znamo da smo svi različiti i zbog toga nikoga ne bi trebalo optuživati. Fokusirajmo se na ono što imamo i idemo dalje… – kaže Krstić.- Momci su odlični. Nisam ih poznavao pre okupljanja, ali stvarno imam samo pohvale za njih. Već su se adaptirali, skromni su van terena, nenametljivi, dok su na treninzima bezobzirni u najboljem smislu reči. Ne štede se ni sekunde, a ne štede ni nas – raspoložen je Krstić dok priča o Dangubiću, Birčeviću, Bogdanoviću…Tokom desetogodišnjeg staža u reprezentaciji Nenad se svačega nagledao. Mnogo toga je proživeo, ponekad bolje, ponekad lošije odluke donosio… Trenutaka je bilo i lepih i ružnih… I zato je bilo neizostavno dotaći se teme brojnih otkaza igrača, doskorašnjih mu saigrača, koji su zajedno sa njim, Teodosićem, Bjelicom i Markovićem krčili put Srbije kroz jedan olimpijski ciklus.- Igranje za reprezentaciju je dobrovoljna stvar. Svako ko je od nje odustao, ima svoje razloge. Imao sam ih i ja 2006. Oni su tada za mene bili najozbiljniji mogući, ali sada, kada sam stariji i kada se na taj period osvrnem, shvatam da sam ja isterao svoje, a moglo je sve da bude i drugačije. Iz ove pozicije, sa ovim znanjem i iskustvom, mogu da kažem da neka ponašanja i razloge ne razumem, ali stvarno nemam nameru nikoga da kritikujem.Znao je Nenad i umoran i povređen da se odazove pozivu selektora svako leto, da „rovit“ odradi pripreme…- Za mene je igranje za reprezentaciju privilegija. Iz mog iskustva, svakome bih rekao da je reprezentacija spas za igrača u oporavku. Prošlo leto sam došao sa „čizmom“ na nozi i ispratio sve timske akcije. Trenirao po posebnom režimu, o meni se brinulo i posvećeno sa mnom radilo. Na kraju sam se oporavio i zaigrao. Imala je i reprezentacija od mene koristi, ali i ja od nje. Sada mogu da kažem da sam možda bio i malo sebičan, jer sam iskoristio da se vratim u igru i klupsku sezonu dočekam nikad spremniji. Stava sam da nekada nešto mora