samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Grbić: Bilo je priče da dođem u Zvezdu By: [Glasnik] Date: Jul 15, 2013, 00:15:30

Grbić: Bilo je priče da dođem u Zvezdu

U JEDNOM trenutku činilo se da će Crvena zvezda dovesti u svoje redove „dželata“, momka koji im je na dva meča tri puta zatresao mrežu. Kako je vreme odmicalo priča Petra Grbića je sve više počela da se boji u crno-belo, pa je u subotu u popodnevnim časovima, u trenucima kada se možda to i najmanje očekivalo ozvaničena jednogodišnja pozajmica iz Olimpijakosa.- Bilo je mnogo priča po završetku sezone i sa jedne i sa druge strane Topčiderskog brda. Takođe, postojale su opcije sa odlaskom u inostranstvo. Sve vreme se pitao Olimpijakos i kada je drugi put došlo do konkretne ponude iz Partizana stiglo je zeleno svetlo sa Pireja – počinje priču novi napadač kluba iz Humske Petar Grbić.Crveno-beli su ga dobro upamtili po nemilosrdnom učinku u dresu „romantičara“ i u jednom trenutku je malo nedostajalo da Grbić skrene levo kod Autokomande. Posle svega što se izdešavalo crnogorski fudbaler bi i u novoj sezoni mogao da predstavlja noćnu moru Crvene zvezde.

ZASAD BEZ BROJA CRNOGORSKI napadač je u OFK Beogradu nosio na leđima broj 18, ali u Humskoj će morati da se opredeli za drugu varijantu. Pre nekoliko dana Saša Ivković je parafirao četvorogodišnji ugovor sa Partizanom i izabrao baš Grbićev srećan broj. – Taj broj mi je bio srećan na Karaburmi i da je slobodan uzeo bih njega. Snaći ću se već nekako i izabrati ono što je slobodno – poručio je Grbić.- Ne bih da se vraćam na to što je bilo i mogućnost koja je postojala da zaigram za crveno-bele. Sada sam u Partizanu i učiniću sve da u mečevima protiv Zvezde ponovim učinak koji sam imao dok sam igrao za OFK Beograd.Novi odlazak u inostranstvo je predstavljao opciju, ali uglavnom je ona bila krajnje nerealna.- Bilo je raznih priča, međutim, nijedna od njih nije uspela da zadovolji moje apetite. Nije se među njima našla nijedna koja bi sadržala kvalifikacije Lige šampiona, a sa Partizanom ću imati priliku da se dokažem i na evropskoj sceni. Siguran sam da je ovo pravi put, sada je sve na meni.Tokom prepodneva u nedelju Grbić je zadužio opremu u „Zemunelu“ i odradio prvi trening sa novim saigračima.- Prvi moj utisak je zaista krajnje pozitivan. Susreo sam se sa jako kvalitetnim momcima. Atmosfera je vrhunska, nema nikakve nezdrave priče što je mnogo važan preduslov za ostvarivanje dobrih rezultata.Kao i njegovi prethodnici Nikola Gulan i Filip Malbašić, novi napadač Partizana u Humsku stiže sa zaostatkom kada je u pitanju fizička sprema.- Verujem da ću brzo uspeti da uhvatim ritam. Očekuje me sigurno nedelju dana rada po posebnom režimu sa kondicionim trenerom Filipovićem i trebalo bi da budem u konkurenciji za naredno kolo kvalifikacija Lige šampiona.Grbiću ugovor sa Olimpijakosom važi još dve godine. U slučaju da obe strane budu zadovoljne ovaj 25-godišnji fudbaler bi narednog leta mogao da produži misiju u Humskoj.- Da, postoji opcija sa otkupom ugovora. Nadam se da ću je aktivirati dobrim partijama i golovima – uz osmeh je zaključio Grbić.