samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Tipsarević: Đoković nije moj idol By: [Glasnik] Date: Jul 14, 2013, 21:15:57

Tipsarević: Đoković nije moj idol

TAČNO 13 pobeda i isto toliko poraza zabeležio je Janko Tipsarević u 2013. godini, a pomak sa 14. barem na 12. poziciju na ATP listi i „baksuz“ koji ga prati naš teniser pokušaće da razbije ovih dana u Bogoti. Igrač iz Beograda je prva zvezda ATP turnira iz serije 250, gde ga čeka prilično lak žreb do same završnice. Rivali poput Bemelmansa, Malisa, Rožera-Vaselina ili Bedenea nisu nepremostiva prepreka do očekivanog duela za pehar sa Jitaldom, Andersonom, Manarinom ili Sijslingom.Uoči izlaska na kolumbijsku šljaku, naš drugi reket je za tamošnje medije govorio o brojnim temama, od kojih je jedna bila i o njegovom odnosu sa Đokovićem.- Novak je moj prijatelj. Poznajem ga dugo vremena. On je veliki igrač, ali na njega ne gledam kao na idola. Reč je o veoma jakom protivniku, koga sam uspevao da pobedim nekoliko puta – poručio je Tipsarević.Janko je istakao i da je nezadovoljan padom sa osme pozicije na broj 14, i uopšte igrama koje prikazuje tokom sezone.

MIR PRED KANAĐANE U “ARENI“ NAŠ teniser bi trebalo da bude u sastavu Srbije i za polufinalni meč sa Kanadom u Dejvis kupu. – Veoma sam srećan što ću odigrati prvi meč u Dejvis kupu ove sezone. Imaćemo veliku prednost jer je Novak u našem timu, pa sam prilično miran uoči polufinala.- Veoma sam razočaran. Prošla godina je bila mnogo bolja za mene. Ipak, verujem da je negativna faza prošlost i da ću od Bogote da krenem napred.Srbin je, međutim, svestan da mu neće biti nimalo lako da se vrati u top 10.- Želim da budem u grupi najboljih na svetu. Trenutno tu nisam, što nije dobro, ali je to posledica slabije sezone. Priznajem da ima igrača koji su postigli više i bolje od mene i zaslužuju da se nađu ispred, na listi. To me samo ohrabruje da dam sve od sebe na narednim takmičenjima i vratim se u vrh.Tipsarević je pričao i o tome da želi da ga jednog dana pamte kao velikog takmičara, tenisera koji je sve davao na terenu, ali i kao fer igrača.Objasnio je i da je svestan da mu u karijeri nedostaju trofeji sa grend slemova i drugih najvećih turnira, ali da je to posledica nedostatka konstantnosti forme.Janko je Kolumbijcima govorio i o privatnim detaljima, pomenuvši da ne nosi naočare za sunce na terenu da bi bio drugačiji ili zbog imidža.- Kako imam problema sa vidom, ne prija mi da nosim sočiva na terenu, a nisam hteo ni da idem na lasersku operaciju, počeo sam da nosim „oukli“ naočare dok igram, i to mi se dopalo – zaključuje Tipsarević. JANKO U 2013.ČENAJ: titulaAUSTRALIJAN OPEN: 4. koloMONPELjE: 2. koloMARSEJ: 2. koloDUBAI: 1. koloINDIJAN VELS: 2. koloMAJAMI: 4. koloMONTE KARLO: 2. kolo