samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vešović: Klinci zaslužuju nagradu By: [Glasnik] Date: Jul 03, 2013, 00:15:53

Vešović: Klinci zaslužuju nagradu

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA: ČATEŽCRNOGORSKI humor je okidač za dobru atmosferu na svim Zvezdinim pripremama. Kad Bajković ili Vešović provuku šalu usred ozbiljnog treninga, svi popadaju na travu od smeha. Na tapetu su uglavnom omladinci, kojima to pomaže da izađu iz grča i da se osete kao da su godinama među crveno-belima.- Još nisam stekao ljubimca, ali ima tu „materijala“ – zadovoljno trlja ruke Marko Vešović, koji ne propusti priliku da uz širok osmeh „bocne“ dečkiće dok daju svoje prve intervjue. – Prvi put je toliko mladih na pripremama. Iskreno, kada sam se priključio timu posle pauze, nisam sve čak ni poznavao. Ali vrlo brzo smo ih mi stariji uzeli pod svoje. Sećam se kad sam ja došao u Zvezdu, pa su mi Bajko i Reljić pomogli da se što pre uklopim.Brzo su se tinejdžeri iz generacije 1993, 1994. i 1995. uvukli pod kožu Milijašu i ostalim starijim momcima.- S mladima nije teško raditi, jer imaju veliku želju, hoće da se dokažu. Nadam se da će mnogi od njih dobiti priliku u prvom timu i da će imati što veću minutažu. Svi su kulturni, vaspitani, disciplinovani… Imaju karakter i trebalo bi da budu nagrađeni – navija za mlade Vešović.Zvezdin ofanzivac, prinudno transformiran u desnog beka, smatra da ekipa i u ovom sastavu može da napravi dobar start sezone.- Mlađi mogu da iznesu jednak teret kao i stariji. Borba za titulu je svake godine prioritet. Nekoliko sezona ne možemo da pobedimo u prvom kolu, pa se na kraju ispostavi da su baš ti bodovi presudni. Dva boda minusa koja smo imali pred derbi smo izgubili protiv Rada na startu. A da smo tad prošli Bordo, sve bi danas bilo drugačije…Teško je sklopiti slagalicu kad nedostaju delovi na raznim pozicijama, ali Vešović je uveren da će ekipa biti skockana do prve evropske utakmice, 18. jula.- Nije toliki problem kad se menjaju igrači, uvek veliki broj dođe i ode. Ali teško je što u proseku na šest meseci menjamo trenera! Ja sam za tri godine radio sa šestoricom, od Dostanića, preko Kristića, Prosinečkog, Jankovića, Pinta, do Stojanovića. Taman se naviknemo na jedan sistem, pa dođe drugi trener. Bilo je i dosta smena u upravi, ali najbitnije je da smo uspeli da zadržimo dobru atmosferu, da nije bilo razdora u ekipi – zaključio je Vešović.CRNA GORA NA SRBIJUNEDAVNO je Podgoričanin debitovao za crnogorsku reprezentaciju.- Igrao sam celu polusezonu u Zvezdi i uspeo sam da se nametnem selektoru. Crna Gora dosta dobro gura, kao i u prethodnom kvalifikacijama. Veliki je uspeh što smo 80 odsto vremena bili na prvom mestu, ispred Engleza, Poljaka, Ukrajinaca… Nadam se da ćemo se plasirati na SP, a žao mi je što Srbija nije imala sreće. Voleo bih da u budućnosti odmerimo snage na nekom velikom takmičenju, pa da se peckam s Milijašem, Milivojevićem i drugim reprezentativcima – uz osmeh kaže Vešović.