samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Marjanović: Sa Zvezdom su mi se poklopile ambicije By: [Glasnik] Date: Jul 02, 2013, 19:16:10

Marjanović: Sa Zvezdom su mi se poklopile ambicije

CRVENA zvezda, koja će posle 13 godina opet igrati u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju, nastavila je jačanje tima za predstojeću sezonu. Nova akvizicija je doskorašnji centar Mega Vizure Boban Marjanović (24, 221), koji je sa crveno-belima potpisao dvogodišnji ugovor, iako je na stolu imao inostrane ponude. – Želeo sam da ostanem u Srbiji, a Zvezda je želala mene. Poklopile su nam se ambicije. Igramo Evroligu, takođe Zvezda kao veliki klub uvek juriša na trofeje – kaže Marjanović.Sjajni centar je treće zvučno Zvezdino pojačanje ovog leta, posle slovenačkog reprezentativca Jake Blažića i američkog internacionalca Blejka Šliba. Demarkus Nelson je produžio saradnju, a uskoro bi mogla da se očekuju i druga nova imena, pre svih na bekovskoj poziciji. – Većinu igrača znam odranije, pokušaćemo tokom priprema da se uklopimo u jednu homogenu celinu, da se uigramo i potom ostvarimo ciljeve.Marjanović se košarkaški afirmisao u Hemofarmu, iz kog je svovremeno otišao u veliki CSKA, a od inostranih klubova je još igrao za Žalgiris i Nižnji Novgorod. Prošle sezone se vratio u Srbiju i igrao za kragujevački Radnički, da bi ove zablistao punim sjajem u Mega Vizuri. Igrama u dresu mladog beogradskog tima izborio se za naslov najkorisnijeg košarkaša domaćeg šampionata. Inače, Boban je član čuvene generacije Srbije koja se 2007. godine na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina, u Novom Sadu okitila zlatnom medaljom.