samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Miha najavio spektakl za 103. meč Stankovića u nacionalnom timu By: [Glasnik] Date: Jul 02, 2013, 13:16:10

Miha najavio spektakl za 103. meč Stankovića u nacionalnom timu

Fudbalski savez Srbije priprema spektakl pred septembarski duel sa Hrvatskom u kvalifikacijama za SP. U našu zemlju doći će jedna od atraktivnih selekcija iz Južne Amerike. Ono što, svakako, daje težinu avgustovskom testu jeste i želja FSS i selektora Siniše Mihajlovića da se u tom meču od državnog tima oprosti Dejan Stanković, legenda Intera i srpskog fudbala.- Imamo mnogo ponuda za avgustovski termin – ističe selektor Mihajlović. – Četiri reprezentacije iz Južne Amerike i tri iz Evrope su izrazile želju da igraju sa nama. Verujem da će do kraja nedelje ime rivala biti poznato.Možemo li o imenima?- Ne bih da otkrivam detalje, jer FSS privodi kraju pregovore. Mogu samo da kažem da će nam, gotovo izvesno, rival biti južnoamerička selekcija, koja se nalazi među Top 10 na rang-listi FIFA.Hoće li se igrati u Beogradu ili Novom Sadu?- I to će biti precizirano uz ime rivala, a trenutno su obe opcije u igri. I Novi Sad i Beograd.Nema sumnje da nas očekuje dobra provera pred meč sa Hrvatima…- To smo hteli, to ćemo i dobiti. Moja želja je da imamo pravi test, a celu priču trebalo bi da uveliča događaj vredan pažnje celokupne fudbalske javnosti – oproštaj Dejana Stankovića od reprezentacije! Deki je to zaslužio. Pre svega, to je moja želja i želja ljudi iz Saveza.Stankoviću bi to bio 103. meč u dresu reprezentacije, pa bi postao apsolutni rekorder. A, pored broja odigranih utakmica u nacionalnom timu, Dejan drži i mnoge druge rekorde – u broju osvojenih trofeja, odigranih mečeva u Ligi šampiona…- Suvišno je pričati o njegovoj karijeri. Zaslužio je da odigra utakmicu koja bi ga učinula besmrtnim.Rekli ste da će rival biti neka južnoamerička selekcija iz Top 10 rang-liste FIFA. To su Argentina, Kolumbija ili Ekvador?- O tome ćete morati da razgovarate sa generalnim sekretarom Saveza Zoranom Lakovićem. Nije moje da otkrivam ime rivala – rekao je Siniša Mihajlović, selektor „orlova”.SRPSKA ČEKA DO NOVEMBRAOd meča sa Republikom Srpskom, definitivno, nema ništa u avgustu.- Tada nam je neophodna jača provera – jasan je Mihajlović. – Sa Srpskom ćemo igrati u novembru ili decembru. Verujem da ćemo gostovati u Banjaluci.