samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Džajić: Stojadinović ne sastavlja tim By: [Glasnik] Date: Jul 02, 2013, 00:21:52

Džajić: Stojadinović ne sastavlja tim

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA: ČATEŽKLINCI ili stranci, pitanje je sad. Čekaju se pojačanja, a deca stasavaju brzinom svetlosti i osvajaju simpatije svih u klubu. U ponedeljak su se toliko zaigrala na treningu, da je Dragan Džajić, onako u “civilu”, uzeo loptu od golmana Trkulje i održao čas žongliranja. Zvezdini omladinci s oduševljenjem su pratili precizne “kifle” najbolje levice našeg fudbala.Nije odoleo predsednik crveno-belih, morao je da im se pridruži. Na gospodski način je još jednom pokazao koliku veru ima u njih. Svestan je da mnogi neće odmah dobiti priliku, otići će na “kaljenje”, ali stav prvog čoveka kluba iz Ljutice Bogdana je da nijedan od mladih igrača ne sme da bude zaboravljen. On je naglasio da bi voleo i da Luka Milivojević ostane, ali da ne zna šta se tačno dešava oko njegovog najavljenog transfera…U UTORAK SA ILIČIVECOM POSLEDNjI test u Sloveniji crveno-beli će imati u utorak (18.00) u Krškom, protiv ukrajinskog Iličiveca. – Momci su ostavili mnogo dobar utisak u Domžalama. Videla se velika borbenost, želja, mladi su hteli da se dokažu. Ušli su u meč kao da je prvenstveni. Mada, to ništa ne mora da znači. Dokazivanje je tek pred njima, kao i pred nama – istakao je Džajić.- Ne treba plakati za onima koji su otišli. Okrenuli smo se onima koji dolaze i nećemo se odreći nikoga. Imamo još talentovanih igrača u Beogradu. Motrićemo na sve da ne bismo došli u situaciju da kasnije kupujemo naše igrače. Razgovarao sam i sa sportskim direktorom o tome – istakao je Džajić na početku “brifinga” u Termama Čatež.Samo dan ranije, sportski direktor Zoran Stojadinović je izjavio da su “štoperi potrebni kao hleb, jer se sa Krnetom i Marinkovićem ne može ući u novu sezonu”. Vraćao se i na neuspeli pokušaj dovođenja Dose Žuniora…- Stojadinović ne sastavlja tim, trener o tome odlučuje. Nekad pročitam nešto što ne bi smelo javno da se iznosi, već se o tome razgovara s trenerom. Skretao sam mu pažnju, ali mislim da se radi o neiskustvu u obavljanju te funkcije. Ne volim da iznosim javno potencijalna pojačanja, jer šta ako ne uspemo da dovedemo tog igrača – pita se predsednik.Slaže se Džajić da je poslednja linija osetljiv deo tima, ali pokazuje drugačije manire kad govori o Zvezdinoj budućnosti.MIHA KAO SAVIĆ I PANČEV PONOVO je u prvi plan na pripremama iskočio Stefan Mihajlović, a Džajić je odigrao ključnu ulogu u vraćanju mladog napadača u prvi tim. – On je klasičan centarfor, poput Savića, Pančeva, Kovačevića… Tip igrača koje je Zvezda uvek imala u svojim redovima. Volim što je ljut kad ne igra. Poludeo je kad je kažnjen kod Pinta. To znači da mu je stalo da igra. Vrlo je jak, ima potencijal, ali znam neke slabosti koje će znati i trener. Mora još da radi, ali i da ima kontinuitet u broju nastupa – smatra Džajić da prvi strelac priprema zaslužuje šansu.- Dečaci su odigrali sasvim korektno na zahtevnim pozicijama štopera. Možda dođe neko pojačanje, ali za mene je mali Marinković pravo otkrovenje, pa čak i Krneta koji je prošao već dosta toga. Ne treba ih odmah “ubijati”, mladi su i mogu da izgore. Ali, i trener je zapazio njihovo zalaganje, treba računati na njih.Večita dilema je da li istrpeti talente po cenu rezultata u prvom periodu.- Uvek je malo vremena do starta evropskih utakmica, pa se jure pojačanja. Ali, hoćemo li osvojiti Ligu Evrope ako dovedemo sad petoricu novih? Nećemo. Želeo sam da se već ove godine pruži šansa mladima. Imamo veliki potencijal, u narednih pet godina bili bismo u plusu, postali bismo klub koji može da zaradi, da proda i da napravi tim. Ipak, bilo bi bolno, jer ako Zvezda nije prva, nije važno da li je osma ili 12. Mada, ni s pojačanjima nije zagarantovana titula. Možda sad nije pravi trenutak da se ubace momci koji imaju 16 i 17 godina, ali ne smemo dozvoliti da neko stavlja šape na tu decu.Licitiranje oko novog trenera donelo je još jednu jabuku razdora u upravi, svaka struja je imala svog kandidata.- I da je Murinjo došao, neko bi pitao zašto on, a ne neko drugi. To je fudbal. Stojanović ima punu podršku celog kluba. Dosta dobro poznaje evropski fudbal, vrlo brzo je snimio igrače. Da li ga neko manje ili više voli, ne treba o tome više diskutovati. Zašto nam Upravni odbori traju četiri sata, a ne 45 minuta? Moramo da mislimo jedinstveno, a ne da neko stalno štrči. Bilo je mnogo dobrih stvari u šest meseci, smanjen je i dug, a nismo sve to dobro prezentovali javnosti – zaključio je Džajić.