samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mladenović: Potrebna su nam pojačanja! By: [Glasnik] Date: Jun 30, 2013, 06:16:13

Mladenović: Potrebna su nam pojačanja!

Od specijalnog izveštačaTERME ČATEŽSUDBINA Filipa Mladenovića vrti se kao novčić bačen u vazduh. Kod jednog trenera je nekoliko meseci nezamenljiv, a onda ga kod drugog odjednom nema nigde na vidiku. Posebno ga boli što na poslednjem večitom derbiju nije bio ni u protokolu. Na pripremama u Termama Čatež, mladi Čačanin je opet u prvom planu, trudi se, nameće se, čini sve što može da ne ostane u perifernom vidu Slaviše Stojanovića, koji na poziciji levog beka ima još Nikolu Mijailovića i Ljubu Nenadića.- Mnogi su smatrali da sam se opustio u periodu kad nisam imao zamenu, ali to nije istina. Ne treba mi konkurencija da bih naterao sebe da se više zalažem. Uvek radim sa istom voljom i željom, ali svakako da je bolje kad postoji zdrava konkurencija, prija mi to – poručio je Mladenović, koji je u prvom kontrolnom meču protiv Krke „pokosio“ levu stranu terena.Izlaskom Milijaša, poneo je kapitensku traku i preuzeo ulogu starijeg brata Zvezdine mlađarije.- Veoma je čudno što smo mi starosedeoci, iako smo i dalje veoma mladi, odjednom postali oni iskusniji koji daju savete omladincima. Ali to se podrazumeva, jer sam ovde duže i znam tačno šta treba da radim i kako da se ponašam. Znam šta znači Zvezda. Normalno je da se od mene sad više očekuje. Ipak, ako hoćemo nešto da uradimo, potrebna su nam pojačanja. Dolazak Mijailovića je, na primer, prava stvar, mnogo će nam značiti – smatra Mladenović.Omaleni defanzivac se nada da će kod novog trenera napredovati kao kod Prosinečkog i Jankovića.- Sale me je „izmislio“, dugujem mu mnogo i nadam se da ćemo nekad u budućnosti opet sarađivati. Robijeva igra mi je baš odgovarala. Znam da moram još da radim na sebi. Od klinačkih dana me opisuju kao nejakog, ali smatram da zalaganjem može sve da se nadoknadi i da imam još mnogo prostora za napredak. Stojanović je uneo dosta novina na treninzima, verujem da će i igra biti mnogo bolja, kako moja, tako i cele ekipe – zaključio je Mladenović, koji bi voleo da sezonu u Evropi sa Zvezdom otvori efektnim golom, poput onog u Bordou.SVIRAĆU KAD UZMEMO TITULUPOZNATO je da novi trener svira gitaru, ali u Termama Čatež se još nije probudio „roker“ u njemu. U autobusu igrači i dalje „vrte“ hitovi narodne muzike, pa se čini da im šef neće nametati svoj omiljeni bend EKV i slične stvari.- Nisam još svirao gitaru, ali ostavićemo to za proslavu titule. Onda svako od vas može da naruči pesmu – u (polu)šali je rekao Stojanović novinarima beogradskih medija.JOŠ TRI PROVERECRVENA zvezda će poslednju proveru u Sloveniji imati u utorak (18.00) protiv ukrajinskog prvoligaša Iljičiveca. Ekipa se odmah posle meča vraća za Beograd, a već u četvrtak putuje na turnir u Švajcarsku, gde će odmeriti snage s Bazelom i Grashopersom.MILUNOVIĆ CRVENO-beli su od danas jači za Luku Milunovića, koji je stigao u Čatež i priključio se treninzima u Brežicama.- Vukao sam tu neugodnu povredu kolena još od meča sa Slobodom. Tokom pauze sam radio po dva, dva i po sata dnevno vežbe, pa sam ojačao. Ne boli me ništa, dobro sam podneo prvi trening. Ali, polako ću pojačavati intenzitet. Ekipa mi deluje dobro, mislim da svako od mlađih igrača može da se izbori za mesto u timu – rekao je Milunović.