samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mitrović: Dokazaću da nisam problem By: [Glasnik] Date: Jun 29, 2013, 13:15:03

Mitrović: Dokazaću da nisam problem

NEPOSREDNO po završetku prvenstva među navijačima Partizana postojala je bojazan da će posle samo jedne dobre sezone Aleksandar Mitrović krenuti preko granice. Počelo je sa navodno završenim poslom sa Portom, zatim je Genk delovao kao izgledna varijanta, da bi na kraju Arsenal bio gotovo stvar. I pored svih tih priča mladi napadač je skoncentrisan na pripreme crno-belih i prilično svestan da ovog leta može da napusti Humsku samo u slučaju nestvarno dobre ponude.- Iskreno, na neki način bih voleo da odem i to je ono što je vezano za napredak u karijeri i životu. Sa druge strane veća je moja želja da ostanem. Sigurno nisam još pokazao sve što mogu, a i imam veliku želju da svima pokažem kako nisam problematičan, nego neko ko zna da igra fudbal.Od tri priče koje su početkom ovog meseca slovile kao veoma ozbiljne, Mitroviću bi po njegovom priznanju najviše prijala ona od Genka.- Mislim da ne bi bilo dobro da odmah pređem u jaču ligu. Recimo da bi Holandija i Belgija bile po meri, eventualno Portugalija. Imao bih u nogama dosta jakih utakmica i priliku da se nametnem golovima. U Engleskoj bi mi bilo potrebno više vremena za prilagođavanje i sistem rada, a i takmičenje je zahtevnije.Mladi napadač demantuje da je bilo kada potvrdio interesovanje Arsenala preko društvenih mreža.- Ne koristim ni Fejsbuk, ni Tviter, ni instagram. Nema me na društvenim mrežama. Ako vidite da neko bilo šta piše pod imenom Aleksandar Mitrović znajte da to nisam ja. Slično je bilo i kada sam navodno dolazak Rašovića pozdravio porukom – dobrodošao generale. To nema veze sa istinom.Kroz razgovor sa Mitrovićem nije teško primetiti mnogo viši stepen zrelosti u odnosu na početak prošle sezone.- Smirio sam se, sada znam kako da kontrolišem glavu. To je moja zasluga, ali i šefa, porodice, saigrača, devojke. Svako je dao određeni doprinos. Znam da takve situacije mogu da mi donesu samo problem. Propustiću tri evropske utakmice zbog gluposti iz Azerbejdžana, a malo je nedostajalo i da propustim derbi. Tresao sam se, jer sam četiri od pet kartona dobio zbog prigovora – zaključio je Mitrović.  UVEK ZA SRBIJU I PARTIZANMNOGO se prašine podiglo kada je Mitrović u samo 24 sata odigrao dve utakmice za dve nacionalne selekcije. Najpre za A tim u Briselu, a nepuna 24 časa kasnije protiv Republike Irske na Vračaru.- Voleo bih da se i to razjasni. Igrao sam na moju ličnu želju, stručni štab je smatrao da bi trebalo da odigram drugih 45 minuta. Videlo se da sam pogrešio jer u drugom poluvremenu nisam ličio na sebe. Šta da radim, takav sam, za moj Partizan i moju Srbiju bih mogao da igram svaki dan. I odazvaću se kad god dobijem poziv za bilo koju selekciju moje zemlje – kategoričan je mladi napadač.