samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Čović je loša gatara, nisam nikome pretio By: [Glasnik] Date: Jun 11, 2013, 21:16:08

Vujošević: Čović je loša gatara, nisam nikome pretio

Strateg Partizana Duško Vujošević pred četvrti meč finalne serije plej-ofa protiv Crvene zvezde u sredu (21.00) u “Pioniru” rekao je da se prvi čovek crveno-belih Nebojša Čović nije istakao u prognozerskim sposobnostima pred treći meč finalne serije, kada je na konferenciji za medije rekao da će njegov klub biti pokraden.- Nisam zadovoljan suđenjem u trećem meču i time što se Zvezda, odnosno Nebojša Čović, neprestano meša sudijama u posao. Svakom konferencijom, a održava ih gotovo svakodnevno, vidi se genijalnost tog čoveka – poznavanje ekonomije, sporta, sada i genetike. Ljudi, pa to je fašizam. Postao je stručnjak za lepotu, esteta. Jedino se nije pokazao kao vrhunska gatara, jer je predvideo da će Zvezda u trećem meču biti pokradena i ko će kako suditi – rekao je Vujošević, dodavši da je poznato da je sudija Jevtović zvezdaš.TITULA PRED “DELIJAMA” TRENER Partizana Duško Vujošević veruje da će četvrti meč finalne serije pred navijačima Crvene zvezde biti i poslednji ovosezonski. – Opravdano sam se pribojavao te treće utakmice, koju je Zvezda zasluženo dobila. Sudije nisu odlučile pobednika. Još jednom im čestitam, ali verujem u konačni uspeh svog tima. Verujem da će to biti u četvrtoj utakmici. Imamo prednost 2:1 i sigurno jednu utakmicu na našem terenu, koju ćemo pokušati da izbegnemo. – Naravno, skoro svi navijaju za Zvezdu ili Partizan, ali kada se izađe na teren to ne bi smelo da se oseti. Čović je isprovocirao Jevtovića kada je pre utakmice prognozirao da neće biti dovoljno hrabar. Time je sudija bio direktno prozvan i izazvan da svoju hrabrost dokazuje. Voleo bih da u četvrtoj utakmici imam suđenje kao što je Zvezda imala u trećoj.Trofejni strateg povisio je ton kada je govorio o navodnim pretnjama sudiji Jevtoviću.-Neka je sramota sve koji su objavili da sam Jevtoviću rekao “nećeš živ izaći odavde”. To nisu reči koje ja koristim. Opsovao sam sudiju, kao i igrač Zvezde Lazić, ali njemu niko nije čitao sa usana. Ne sećam se ni da je neko rekonstruisao snimke iz Kragujevca i analizirao šta se tamo događalo tokom prekida. Pred smenu direktora lige Predraga Bojića, zvali su ga iz Zvezde da mu kažu da ukine kazne ili će ga smeniti. Kažem, to su svakodnevni pritisci.Nekadašnji selektor SiCG i Crne Gore istakao je da pritisci nisu bili nikada toliko veliki kao tekuće sezone.- Počelo je tekstom ovog lepotana sa naslovom “Hvataćemo za gušu”. Kakav je to pritisak što ja opsujem? Da li je neko pitao sudiju Jovčića da li je nekad gepekovan i o čemu se tu radi? Da li to neko može da dokaže? Šta je bilo u Vranju dan pre ubistva Zorana Đinđića? Sa kim se ko video i o čemu je pričao? Rešenje za ovu situaciju sigurno nije da Čović postane predsednik KSS i da se liga vrati pod okrilje saveza. U životu postoji reciprocitet ljubavi i mržnje. Ne može se očekivati da se s jedne strane stalno pritiska, a s druge ne reaguje.Na kraju se iskusni strateg osvrnuo i na četvrti meč finalne serije, koji se igra pred navijačima Crvene zvezde.- Teško je dobiti istog protivnika tri puta u kratkom roku. Upravo sa Zvezdom smo imali nekoliko situacija da se prerano počinje sa slavljem. Nisam siguran da su igrači čuli moja upozorenja. U ovim utakmicama nema favorita, realnije je da bude 2:1 nego 3:0. Ne bih rekao da nismo bili svesni opasnosti, možda smo imali preveliku želju da završimo posao. Odjednom je Partizan postao favorit u utakmicama sa Zvezdom – rekao je Duško Vujošević.