samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mihajlović: Želimo da pobedimo, Mitrović starter By: [Glasnik] Date: Jun 07, 2013, 00:15:18

Mihajlović: Želimo da pobedimo, Mitrović starter

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČABRISELTAČKA preloma ili oproštajni ples? Zvuči kao nemoguća misija, ali reprezentativci Srbije i dalje veruju da, poput lopte, može i situacija u grupi da se obrne. Nada tinja, taj plamičak je donet iz Beograda u Brisel, a da bi od njega postala buktinja potrebno je „samo“ da u petak (20.45, TV Prva) na stadionu „Kralj Boduen“ pobediti lidera grupe Belgiju. Ekipu koja je primila samo gol u dosadašnjem delu kvalifikacija. Dodatno je problem što „crveni đavoli“ ne mare za sitne šanse Srbije, imaju oni svoju računicu…Svaki drugi rezultat sem trijumfa „orlove“ isključuje definitivno iz trke za Mundijal. Domaćinu ni remi ne odgovara, jer bi to verovatno poguralo Hrvatsku na čelo kolone. Svako ima svoju matematičku kombinaciju koju priželjkuje, svoje nade i svoje muke. Reklo bi se iz svega toga da nas očekuje otvoren i zanimljiv meč u Briselu!- Optimista sam pred svaku utakmicu, pa tako i pred ovu! Nijedan trener ni igrač nikad ne kreću na meč da izgube. Igraćemo na pobedu, drugačije ne umemo, niti smo se ikad pripremali na drugi način – najavio je selektor Srbije Siniše Mihajlović. – Nećemo menjati stil igre, nećemo menjati sistem, igraćemo kratke pasove, sa brzom promenom mesta, visok presing, sve ono što i do sada.Za razliku od nekoliko prethodnih mečeva, selektor Srbije očekuje da baš u Briselu ta zamisao igre upali i donese željeni trijumf „orlovima“.- Zaslužili smo više bodova od ovih sedam. Stvorili smo mnogo šansi, ali imamo problem sa realizacijom. Mlad je tim, dosta oscilira, neke utakmice su bile bolje, neke lošije. Ali, verujem da će ovo biti naš meč, da će momci ispuniti sve zadatke, a onda ni Belgijancima neće biti lako.Zadatak da reši problem realizacije pripašće debitantu Aleksandru Mitroviću, koji će biti u prvoj postavi.- Mitrović će početi! Znam da ima 18 godina, ali i sve kvalitete, sportsku drskost, talenat, osećaj za gol. Jedino njega još nismo probali, možda nam reši probleme u napadu. Imaće težak posao protiv Kompanija, Fertongena, Van Bujtena, ali znajući Mitrovića – ni Belgijancima neće biti lako – podvlači Siniša Mihajlović.Opterećenje jer je ovo Srbiji „poslednji mundijalski voz“ ili rasterećenje pošto u zemlji više niko u njih ne veruje? Za dvojicu kapitena „orlova“ nema dileme…- Svaki meč u dresu reprezentacije nosi sa sobom tenziju, pritisak. I ova utakmica će krenuti od 0:0 i moramo da razmišljamo samo kako da dobijemo. O pritisku ne razmišljamo, iako ga osećamo. Spremamo se na potpuno isti način kao do sada – jasan je Branislav Ivanović.A to što je javnost precrtala „orlove“ ne opterećuje reprezentativce. U petak igraju sami protiv svih: 11 Belgijanaca na terenu, 50.000 navijača na tribinama i te hladnoće sa kojom su iz Srbije ispraćeni na put.- Dugo sam u reprezentaciji i uvek je bilo isto: kada ima rezultata, imali smo podršku, a kada nam ne ide – nema je. Navikli smo na to. Svesni smo da je ovo „poslednji voz“ u kvalifikacijama, veliki izazov za sve nas. Spremni smo da odgovorimo – uveren je Aleksandar Kolarov.„Povratak optisanih“ ili „Labudova pesma“. Odgovor će stati u tih 90 minuta okršaja na stadionu „Kralj Boduen“, nekadašnjem „Hejselu“.BELGIJA – SRBIJA 20.45STADION: „Kralj Boduen“. Kapacitet: 50.024. Sudija: Stefan Lanoj (Francuska).BELGIJA: Kurtoa – Aldervireld, Kompani, Van Bujten, Vertongen – Vitsel, Felaini, Dembele – Čadli, De Brujne, Benteke.SRBIJA: Stojković – Ivanović, Biševac, Subotić, Kolarov – Milivojević, Fejsa – Basta, Tadić, Marković – Mitrović.LAKO ĆEMO SE DOGOVORITIISTO pitanje, isti odgovor. Da li će eventualni poraz od Belgije značiti i odlazak Siniše Mihajlovića sa mesta selektora Srbije?- Na to pitanje sam „sto puta“ odgovorio. Ostajem do kraja kvalifikacija! Šta će biti posle toga zavisi i od mene i od FSS. Lako smo se dogovorili kada sam postao selektor, lako ćemo se dogovoriti i oko eventualnog produženja. Trenutno mi je cilj samo da reprezentacija igra što bolje – istakao je Mihajlović.GRUPA AHrvatska – Škotska 20.15Belgija – Srbija 20.451. Belgija 6 5 1 0 11:1 162. Hrvatska 6 5 1 0 10:3 163. Srbija 6 2 1 3 8:7 74. Vels 6 2 0 4 6:14 65. Makedonija 6 1 1 4 3:7 46. Škotska 6 0 2 4 3:9 2Vels – Belgija 0:2 (0:1)Hrvatska – Makedonija 1:0 (0:0)Škotska – Srbija 0:0Škotska – Makedonija 1:1 (1:1)Srbija – Vels 6:1 (3:1)Belgija – Hrvatska 1:1 (1:1)Vels – Škotska 2:1 (0:1)Makedonija – Hrvatska 1:2 (1:1)Srbija – Belgija 0:3 (0:1)Hrvatska – Vels 2:0 (1:0)Makedonija – Srbija 1:0 (0:0)Belgija – Škotska 2:0 (0:0)Hrvatska – Srbija 2:0 (2:0)Škotska – Vels 1:2 (1:0)Makedonija – Belgija 0:2 (0:1)Srbija – Škotska 2:0 (0:0)Belgija – Makedonija 1:0 (0:0)Vels – Hrvatska 1:2 (1:0)Naredni mečevi(06.09.): Škotska – Belgija, Srbija – Hrvatska.(10. 09.): Vels – Srbija, Makedonija – Škotska.(11. 10.): Hrvatska – Belgija, Vels – Makedonija.(15. 10.): Belgija – Vels.