samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Jovanović: Kažu da nam je odbrana najjači deo tima, a izgubili smo od Hrvata, Belgijanaca, čak i Makedonaca By: [Glasnik] Date: Jun 06, 2013, 19:15:12

Jovanović: Kažu da nam je odbrana najjači deo tima, a izgubili smo od Hrvata, Belgijanaca, čak i Makedonaca

Bivši reprezentativac Srbije Milan Jovanović sa setom se ovih dana priseća vremena kada je bio jedan od nosilaca nacionalnog tima kome je vrhunac rezultata bio plasman na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine.- Svi pričaju da je najjači adut naše reprezentacije odbrana, ali mislim da to nije tačno. Ja sam neko ko veruje u važnost statistike i ona kaže da je Srbija u tom delu tima bezvredna. Izgubili smo od Belgije, Hrvatske, pa čak i od Makedonije. Protiv Belgije smo primili tri gola, od Hrvata dva, i od Makedonaca jedan. Katastrofa! – rekao je Jovanović za belgijske medije, a prenosi “Sportal.rs”.Doskorašnji napadač Anderlehta bio je jedna od “žrtvi” Mihajlovićeve “seče veterana” u reprezentaciji.- Gledano iz sadašnje perspektive, posle neuspešnih kvalifikacija, reklo bi se da je podmlađivanje selekcije išlo prebrzo – konstatovao je Jovanović.Belgijance je zanimala i prognoza predstojećeg meča Belgije i Srbije.- Mislim da će i jedni i drugi da igraju sa dosta rizika, jer im je pobeda neophodna. Ko se u tome bolje snađe pobediće. Ipak dajem malu prednost Belgijancima iz prostog razloga jer su domaćini, jer imaju više samopouzdanja, a i 50.000 navijača koji će biti uz njih su takođe važan faktor.