samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Oumaru pozvan u reprezentaciju Kameruna: Moja želja je bila Srbija, ali... By: [Glasnik] Date: Maj 30, 2013, 13:16:33

Oumaru pozvan u reprezentaciju Kameruna: Moja želja je bila Srbija, ali…

Napadač Abubakar Oumaru, najbolji strelac Vojvodine i miljenik njenih navijača, u četvrtak kreće put Pariza na okupljanje „neukrotivih lavova“, a odatle odmah za Kijev, gde će, u nedelju, da se u prijateljskom meču odmere Ukrajina i Kamerun.- Odazvao sam se pozivu novog selektora Folkera Finkea, pa ću celu pauzu u Superligi, sve do 17. juna, da provedem u reprezentaciji – kaže za “Sport”Oumaru. – Plan je da se iz Ukrajine vratimo u Kamerun i pripremamo za kvalifikacione mečeve sa Togom, 9. juna, i Kongom, 16. juna.Hoćete li stići na prozivku u Novi Sad, zakazanu za 17. jun?- Zakasniću, zbog obaveza prema reprezentaciji, a zatražiću od kluba da mi odobri još neki dan pauze, kako bih se malo odmorio od fudbala i proveo vreme sa porodicom.Znači, vraćate se u Vojvodinu, i pored interesovanja stranih klubova?- Tako stvari trenutno stoje. Još nisam pričao sa menadžerom na temu odlaska. Trenutno me zanimaju „neukrotivi lavovi“.To, takođe, znači da je otpala mogućnost da zaigrate za reprezentaciju Srbije?- Šta da radim, tako je ispalo… Moja želja je bila Srbija i to sam objašnjavao, ali zna se stav selektora reprezentacije. Rekao sam da živim kao Srbin, ali ako usledi poziv iz Kameruna, da ću da se odazovem – zaključio je Oumaru.Miljenik novosadskih navijača je odigrao jedan meč za Kamerun, prošlog septembra u kvalifikacijama za Kup afričkih nacija.