samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković pred RG: Želim ovaj pehar By: [Glasnik] Date: Maj 24, 2013, 21:15:11

Đoković pred RG: Želim ovaj pehar

Od dopisnika “Novosti”: PARIZ NEĆE biti velikog finala! Volja žreba je htela da se teniski kralj i “Apač s Majorke” sretnu “već” u polufinalu ovogodišnjeg Rolan Garosa: Rafa i Nole našli su se u istom delu “kostura” za pariski grend slem. Glavni favoriti za osvajanje ovogodišnjeg Frenč opena, Srbin, kojem jedino ova titula nedostaje u bogatoj riznici, i Španac, kao sedmostruki pobednik na pariskoj šljaci, moraće, tako, između sebe da direktno odluče ko će, eventualno, na megdan Federeru.Švajcarac se provukao, jer ako dođe do završnice, ulaznicu za finale overava, u najgorem slučaju, protiv Davida Ferera ili Tomaša Berdiha. – Osećam da imam samopouzdanje. Osvojio sam grend slem i Monte Karlo. Pobedio sam Nadala na šljaci, a svi znamo koliko je on dobar na ovoj podlozi. Ta pobeda nad njim mi daje pozudanje za Rolan Garos – izjavio je Đoković pred početak turnira.Novak kaže da je zaboravio Madrid i Rim, da je povreda takođe za njim, i da se sada oseća dobro na terenu. A o imperativima ne bi trebalo trošiti ni reči: – Ovaj turnir je moj glavni prioritet ove godine. Želim da ga osvojim, i sve ću učiniti da to tako i bude! Mislim da imam igru. Veoma sam motivisan.Do same završnice, međutim, treba preskočiti dosta prepreka. Žreb nije bio nimalo lak za našeg najboljeg igrača. Prava poslastica za teniske sladokusce, a za Đokovića ozbiljna provera, biće već meč prvog kola s Belgijancem Davidom Gofenom. Mladoliki teniser iz Liježa prošle godine je postao miljenik pariske publike, kada je, kao “laki luzer”, senzancionalnom serijom pobeda, eliminisao Štepaneka, Klemana i Kuobta, stigavši do osmine finala, gde je reket položio pred Federerom, zadavši pritom nizom lucidnih poteza veliku glavobolju Švajcarcu. Ipak, Nole ne bi u ovom duelu trebalo da ima većih poteškoća.Potencijalni protivnici našeg tenisera do Nadala su Dimitrov, Dolgopolov, Kolšrajber, Has, Izner, Južni, ali i Janko Tipsarević (8. nosilac), s kojim bi mogao da se sretne u četvrtfinalu. Janko u prvom kolu igra protiv Francuza Maija, a onda, ako sve bude išlo po planu, slede Žikel ili Verdasko. Viktor Troicki se nalazi u istom delu tabele s Federerom. U prvom kolu igra poritv Amerikanca Džejmsa Blejka, a slede Štepanek, Čilić, Monako, Šardi, Conga… Trenutno najbolji Francuz, s velikim ambicijama pred domaćom publikom, mogao bi da bude protivnik Federeru u četvrtfinalu. Jedan od najzanimljivijih mečeva prvog kola biće susret između Čeha Berdiha i Francuza Monfisa. Kod dama, Ana Ivanović (14) i Jelena Janković (18) su u različitim delovima tabele. Ana će u prvom kolu na Slovenku Petru Martić, a u ovom delu “kostura” prete još Venus Vilijams i Agnješka Radvanska. Sara Erani čeka u četvrtfinalu, Serena Vilijams (1) u polufinalu… U delu s neumoljivom Amerikankom nalazi se Bojana Jovanovski, koja će startovati protiv kvalifikantkinje. U donjem delu tabele su Jelena Janković, koja će u 1. kolu snage odmeriti s neugodnom Slovakinjom Danijelom Hantuhovom, dok će protivnik Vesne Dolonc bili Kineskinja Ženg. U ovom delu su, između ostalih, još i Marija Šarapova i Petra Kvitova. PROJEKCIJA ŽREBA NOVAK ĐOKOVIĆ 1. kolo Gofan (Belgija) 2. kolo Pelja (Argentina) 3. kolo Dimitrov (Bugarska) 4. kolo Dolgopolov (Ukrajina) četvrtfinale Has (Nemačka) polufinale Nadal (Španija) finale Federer (Švajcarska)

JANKO TIPSAREVIĆ 1. kolo Mai (Francuska) 2. kolo Verdasko (Španija) VIKTOR TROICKI 1. kolo Blejk (SAD) 2. kolo Monako (Argentina) ANA IVANOVIĆ 1. kolo Martić (Hrvatska) 2. kolo Šeper (JAR) 3. kolo Gerges (Nemačka) 4. kolo Radvanska (Poljska) JELENA JANKOVIĆ 1. kolo Hantuhova (Slovačka) 2. kolo Muguruza (Španija) BOJANA JOVANOVSKI 1. kolo kvalifikantkinja 2. kolo Voznijacki (Danska) VESNA DOLONC 1. kolo Ži Ženg (Kina) 2. kolo Pašek (Austrija)