samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Sport: Milinković igra za Slovačku By: [Glasnik] Date: Maj 24, 2013, 13:15:19

Sport: Milinković igra za Slovačku

Srpski internacionalac Marko Milinković (25), napadač Slovana, uskoro će obući dres reprezentacije Slovačke, ekskluzivno saznaje dnevni list “Sport”! Jedna provera, druga provera, treća je najvažnija, njen rezultat saopštava čovek o kojem i idu ovi redovi, najbolji igrač šampionskog sastava iz Bratislave:- Da, spreman sam da zaigram u najjačoj selekciji Slovačke. Selektor Griga me nekoliko puta kontaktirao, u akciju što bržeg dobijanja pasoša uključio se i Fudbalski savez… Sva dokumenta sam podneo pre dva meseca, intervenisaće, bar tako je obećao, i predsednik države Gašparovič, zaljubljenik u fudbal, veliki navijač Slovana, s kojim sam se sreo sredinom nedelje, po završetku meča sa Nitrom, kada smo obezbedili 19. šampionsku titulu.Kada stiže pasoš?- Raspoloženje svih je takvo da ću, najverovatnije, ovog leta dobiti papire. Pošto me niko ne vidi u mojoj zemlji, bar da igram za ljude koji me hoće iz sveg srca. Osim toga, slovačke isprave otvaraju mi još jedna vrata, po svoj prilici holandska, budući da je Slovan u vezi sa klubom iz tamošnjeg krema, takozvanog „Top 5”. Interesuju se i Nemci, Turci…JEDAN MEČ U DRESU „ORLOVA” Milinković je rođen 16. aprila 1988. godine u Beogradu, fudbalsku karijeru počeo je u čačanskom Borcu, nastavio u Košicama i Slovanu. Za mladu selekciju Srbije odigrao je šest zvaničnih utakmica i postigao tri gola, dok je za „A” reprezentaciju debitovao 12. avgusta 2009. u prijateljskom susretu protiv Južne Afrike (3:1), a, kako kasnije nije dobijao priliku, propisi FIFA mu idu na ruku: može bez problema da izabere novu zemlju.Ugovor sa Slovanom ističe krajem 2013. godine?- Leto je, izgleda,stvoreno za pakovanje kofera.Vaš bivši saigrač u Košicama, Uroš Matić, novi član Benfike, često naglašava da ste davno prerasli slovačku ligu?- Ni sad nije kasno da napustim Slovačku.Trenutak ne može da bude idealniji, osvojili ste duplu krunu?- Ubedljivo na oba fronta, u šampionatu, kolo uoči spuštanja zavese, imamo sedam bodova više od drugoplasirane Senice, prošetali smo se i u finalu Kupa, kada smo na stadionu Ružomberoka propustili šansu da mrežu Žiline napunimo do vrha. Slavili smo 2:0, mene su hvalili, ma, hvale me stalno, u pravu ste, sad je pravi čas da znanje negde dobro unovčim, ali, takođe, i da Slovan zaradi od mog transfera, da sve bude pošteno – zaključio je Marko Milinković (pet golova i šest asistencija u prvenstvu) juče iza podneva i pohitao na ručak u okolini Bratislave, na zakusku (gulaš) za sve igrače Slovana koju je priredio klupski fizioterapeut.