samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Španski mediji upozoravaju: Rafa, čuvaj se Novaka! By: [Glasnik] Date: Maj 24, 2013, 00:17:21

Španski mediji upozoravaju: Rafa, čuvaj se Novaka!

NA poslednja dva mastersa, u Madridu i Rimu, Novak Đoković je odigrao daleko ispod nivoa prvog reketa sveta, dok je Rafael Nadal podigao formu na zvezdane visine. Uprkos tome, najuticajniji španski sportski mediji ovih dana glasno upozoravaju svog miljenika da se ne uljuljka na lovorikama dobrih rezultata, jer je Srbin jedini igrač koji zna kako može da ga savlada. List “Marka”, tako, navodi po stavkama šta je to što bi trebalo da zabrine Majorčanina uoči Rolan Garosa, gde će Nole pokušati da osvoji pehar i ostvari istorijski “grend slem karijere”. Prva stvar koju ističu jeste podatak da je Nadal izgubio svega četiri meča na šljaci u poslednje četiri godine, od čega čak tri puta od Đokovića. Desilo se to u finalima Monte Karla 2013, Madrida i Rima 2011. Jednom je Rafa poražen od Fernanda Verdaska 2012. u Madridu. Druga činjenica za “brigu” jeste i to što ga je Novak svaki put u ta tri meča savladao bez izgubljenog seta! Dalje, navodi se kako je ove sezone u 10 mečeva protiv rivala iz top 10, od kako se vratio na teren u februaru, Nadal izgubio samo jednom, i to opet od Đokovića, u Monaku, gde je naš as prekinuo osmogodišnju dominaciju Majorčanina. Sa druge strane, Nadal može da se pohvali da sa svim ostalim protivnicima iz samog vrha ima pozitivan ishod, jer je tri puta pobedio Ferera (Akapulko, Madrid i Rim), dva puta je bio bolji od Federera (Indijan Vels i Rim), dva puta Berdiha (Indijan Vels i Rim), i po jednom od Del Potra i Conge. Nadal se, pored svega, nada novom peharu u Parizu, svom osmom, ali i da bi mogao da preuzme tron ATP tura od Đokovića posle Ju-Es opena ove godine. – Rezultati ove sezone su fantastični i ne mogu da tražim više od toga. Potrudiću se da spremno krenem na takmičenje u Pariz. Nivo mi je u ovom trenutku bolji od očekivanog i zbog toga sam veoma srećan. To što vodim u ATP trci je odraz raznih stvari, koje znače da sam dobro odigrao brojne turnire i pružio bolje partije od većine igrača – rekao je Nadal.Zna Španac da ga od titule deli sedam mečeva, mada će mu pozicija biti olakšana time što će u žrebu dobiti ulogu trećeg nosioca. – Jesam imao odličnu sezonu na šljaci, ali to nije garancija uspeha na Garosu. Idem korak po korak, kako bih zadržao visok nivo iz Madrida i Rima. Titula je još jako daleko, ali boriću se za nju svom snagom.Tek par rečenica je Španac “procedio” govoreći o najtežim protivnicima. – Najveći rivali će mi biti standardna grupa igrača, Đoković, Federer, Ferer, Berdih i oni koji tek dolaze, ali su veoma opasni – zaključuje Nadal.