samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Pajović: Odbranom do titule By: [Glasnik] Date: Maj 15, 2013, 13:15:20

Pajović: Odbranom do titule

Od odbrane sve polazi – govorio je svojevremno Miroslav Đukić, kada je na zaprepašćenje svih po preuzimanju trenerske palice u Partizanu fanatično počeo da uigrava poslednju liniju tima. Ispostavilo se kasnije da je danas već uspešni stručnjak Valjadolida postavio temelj igre crno-belih, na kome su „građene” titule.Sličnim receptom se vodi i Vuk Rašović, koji je od prvog dana u Humskoj počeo sinhronizaciju defanzivaca, a dokle je stigao videće se već u subotu, kada tim iz Humske očekuje prelomni ispit sezone.„Šraf” u Rašovićevoj mašineriji poslednje linije – Tomislav Pajović spremno očekuje duel sa najvećim rivalom.- Ne treba mnogo mudrosti da bismo shvatili da je utakmica sa Crvenom zvezdom najbitnija u sezoni i da odlučuje o prvaku. Zato očekujem da budemo na najvišem mogućem nivou u trenutku kada je neophodno staviti pečat na sezonu, usrećiti navijače i ceo klub – kaže za “Sport” Tomislav Pajović, kome će predstojeći 144. derbi biti debitantski, iako je u Humskoj stasao kao fudbaler, u mlađim kategorijama. – Nikada ne znate šta da očekujete od derbija, dueli sa Crvenom zvezdom su oduvek bili posebni, priča za sebe i nema favorita. Zato moramo dobro da se pripremimo.Bez obzira što će mu utakmica sa Crvenom zvezdom biti prva u karijeri kao senioru, Pajović ne zazire od presije, važnosti meča.- Gledam na utakmicu kao na sve ostale u sezoni i tako ću i da se pripremam do subote. Jedina je razlika što ću verovatno pomalo da se izolujem od gradskih priča i pričica, kako bih ostao fokusiran na meč i obaveze koje me očekuju.Javnost je složna u mišljenju da će međusobni okršaj Partizana i Crvene zvezde odlučiti pobednika, dok pojedini čelnici ipak ostavljaju rezervu da se i posle derbija dogode promene.- Smatram da će derbi rešiti pitanje prvaka države – to je jasno. Potrudićemo se zbog toga da odgovorimo izazovu i na taj način stignemo do pehara šampiona. Poštujem rivala, međutim, uveren sam da im nećemo dozvoliti da se razmahnu, već da trofej ostaje u našim vitrinama.Sportski direktor Crvene zvezde Zoran Stojadinović se pribojava Lazara Markovića i Aleksandra Mitrovića, u Humskoj, najviše razmišljaju o Abioli Daudi.- Gledao sam Daudu na nekoliko utammica. Radi se o odličnom fudbaleru, ali nije on jedini koji će pretiti iz Crvene zvezde. Imaju nekoliko kvalitetnih fudbalera i naša igra mora da bude timska, kako bismo ih neutralisali. Istina, na poslednjih nekoliko utakmica nisu prikazali mnogo toga na terenu, ali sam uveren da to nije parametar njihovih vrednosti. Sigurno će izgledati znatno bolje u derbiju i imati mnogo više motiva. Neće nas to uplašiti, imamo jasno zacrtan cilj, a to je titula – jasan je Tomislav Pajović.