samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Tošić: Skoro sigurno propuštam Belgiju By: [Glasnik] Date: Maj 07, 2013, 00:15:41

Tošić: Skoro sigurno propuštam Belgiju

REPREZENTACIJA Srbije u junskom okršaju sa Belgijom neće moći da računa na Zorana Tošića. Srpski as je u poslednjoj utakmici za CSKA protiv Tereka (1:0) doživeo prelom metatarzalne kosti, tako da ga čeka pauza od nekoliko meseci. Sezona definitivno za zaborav što se tiče malera, pošto se cele jesenje sezone Tošić mučio sa bolovima u kolenu, igrao pod injekcijama…Koliko će tačno morati da se odmara i odsustvuje sa treninga, srpski reprezentativac će saznati u utorak popodne.- Nažalost, skoro sigurno izostajem sa meča u Belgiji, pošto je utakmica za mesec dana. Pukla mi je metatarzalna kost, stavljen mi je gips, au utorak putujem u Nemačku na pregled, pa ću tamo saznati i da li ću morati na operaciju i kolika me tačno pauza čeka – otkrio je Zoran Tošić u razgovoru za “Novosti”.DžERARD, GIBS, VAN PERSI PRELOM jedne od pet metatarzalnih kostiju je postao jedna od najčešćih povreda u modernom fudbalu. Poslednjih godina su se sa tim problemom sretali Stiven Džerard, Robi van Persi, Šinđi Kagava, Marselo, Andre Žinjak, Kjeren Gibs, Skot Parker, Momo Sisoko… U domaćoj ligi je jedno vreme u Partizanu vladala prava “epidemija”, pošto su je za kratko vreme lomili Vukić, Lazevski, Vukelja i Sulejmani.Iako se CSKA pobedom nad Terekom primakao osvajanju titule, Bambi se neće rado sećati tog trijumfa.- Igrač Tereka je želeo da centrira, a ja sam mu uklizao, odneo loptu i, umesto nje, šutnuo je – mene. Kost je pukla. Ako ne budem morao na operaciju, nosiću gips četiri nedelje. U slučaju da moram na zahvat, imaću definitivno produženi odmor – našalio se Tošić.Nije srpski reprezentativac klonuo duhom iako je sezona za njega završena.- I to je deo fudbala, rizik koji nosi ovaj posao. Nema razloga da padam u depresiju. Jeste jesenja polusezona bila teška, igrao sam sa bolovima u kolenu, pa kako se meč završi, išao sam na terapije. Skoro da sam bez treninga izlazio na teren. Drugi deo je bio znatno bolji, manje utakmica, manje napora. Sve dosad. Sezona je gotova, nadam se da će saigrači izdržati trku sa Zenitom i posle osam godina doneti titulu “armiji”.Dug period bez gola za CSKA pobudio je kritike u ruskoj štampi, prve otkako je Tošić došao u Moskvu.- Odigrao sam 90 odsto utakmica, ekipa je pobeđivala, i to je najvažnije. Golove sam postizao u jesenjoj polusezoni, dok me na proleće nikako nije htelo, iako sam ulazio u šanse. Ja sam zadovoljan, iako znam da mogu bolje, pa me zato kritike ne dotiču – stav je Zorana Tošića.