samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vučević: Zvezdaš sam od malena By: [Glasnik] Date: Maj 06, 2013, 00:15:44

Vučević: Zvezdaš sam od malena

ORLANDA nema među najboljim ekipama NBA, ali Orlando ima jednog od najboljih mladih košarkaša – Nikolu Vučevića, i zvanično člana „najbolje petorke“ momaka koji su najviše napredovali. Visok letom, crnogorski centar je, uz sunarodnika i imenjaka Nikolu Pekovića, „opomenuo“ NBA ligu da južnoslovenski rasadnik košarke, do ne tako davno najveći u Evropi, i pored svih finansijskih poteškoća, zna da proizvede izdanak za najvrednije svetsko tržište.- Zadovoljan sam ličnim igrama. Velika je satisfakcija biti među košarkašima koji su napredovali, ali iskreno bio bih sretniji da smo imali koju pobedu više i da smo napravili bar jedan korak u plej-ofu – kaže Vučević za „Novosti“, apostrofirajući da je košarka ipak timski sport, u kom najvrednije priznanje dodeljuje polovinom jula – šampionski prsten.Prva naredna prlika je od novembra. Ipak, Nikolu, pre novog lova na šampionski prsten, očekuje drugi pokušaj sa reprezentacijom Crne Gore da se vine u evropsko sazvežđe. Za razliku od 2011, kada su kao debitanti stali već na prvoj prepreci, Crnogorci su sada u najužem krugu favorita, čak i za medalju. Glavni aduti ka ostvarenju istorijskog cilja su im upravo dva NBA centra, koja su stekla status zvezde u svojoj zemlji.

ODMOR SA DEVOJKOM NIKOLA prve dane godišnjeg odmora provodi u Baru, rodnom gradu njegovog oca Bore Vučevića (jednog od članova legendarne Bosnine ekipe koja je prva unela Kup šampiona u SFRJ), koji je već više godina i njegov evropski dom. – Trebalo bi sa devojkom Nikoletom da odem na odmor nekoliko dana. Videćemo. Tokom sezone ni ne možete da prebrojite koliko puta ulazite i izlazite iz aviona, koliko ste časova leteli, tako da sam se malo uželeo da budem na zemlji – objašnjava Nikola, ne zaboravljajući da napomene veliku podršku porodice, ne samo otkad se otisnuo u NBA, već od prvih košarkaških koraka.- Daleko sam ja od zvezde. Treba još da radim i učim. Svestan sam da se mnogo očekuje od Nikole (Pekovića) i mene, odnosno od nacionalnog tima, koji je bez nas dvojice odigrao kvalifikacije na visokom nivou, pa samim tim podigao i prag očekivanja u Sloveniji. Ipak, nismo mi jedini koji ćemo biti na EP. Najvažnije je da se okupimo, da treniramo i da se spremimo za velika iskušenja, a teren će pokazati koliko smo dobri.Predstojeći Evrobasket, biće zanimljiv što će se u grupi opet naći Crna Gora i Srbija, koje su i u kvalifikacijama odigrale prve dve zvanične međusobne utakmice, iz kojih se izrodio jedan novi rivalitet na evropskom košarkaškom nebu i koji nosi jedan poseban naboj.- Možda to izgleda drugačije sa strane, van parketa, ali za nas, ili ako hoćete, konkretnije za mene, to je kao i svaka druga utakmica, trudimo se da odigramo najbolje što možemo i da pobedimo. Mnogi od mojih saigrača iz nacionalnog tima igraju sa košarkašima iz Srbije, mnoge i ja lično poznajem. Biće zanimljiv meč, a bilo bi lepo da se opet vidimo 22. septembra u „Stožicama“, jer bi oba tima ispunila ciljeve. Naravno, primarni cilj za našu reprezentaciju je da napravimo korak više u odnosu na prošli šampionat, odnosno da se plasiramo u drugi krug, a onda je sve moguće.Nekako, kada se pomenu Zvezda (ili Partizan) igračima sa ovih prostora, neizbežno je pitanje da li bi obukli dres jednog od dva velikana.- Od malih nogu navijam za Zvezdu, a sa tim, uz san da se otisnete u NBA, ide i ona dečačka želja da zaigrate za klub koji volite. Nadam se da će moja karijera preko okeana potrajati dugo, ali sigurno da bi posle voleo da se desi taj moment da obučem Zvzedin dres – objašnjava Nikola, priznajući da nije gledao fajnal-for u Laktašima. – Nisam mogao. Mnogo se nerviram kada gledam, samo su mi javljali rezultat obe utakmice. Uh, lakše je igrati, nego gledati – zaključuje Vučević.RADONjIĆ TOKOM kratkog boravka u Budućnosti, dok je čekao da se završi lokaut u NBA, Nikola je igrao za prvi tim nastavljajući saradnju sa trenerom Dejanom Radonjićem, započetu u nacionalnim timu 2011.- Dejo je sjajan trener, vredan, radan. Zaslužio je poziv velikog kluba. Drago mi je što je došao u Zvezdu.