samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Zvezda sprema tim pred derbi By: [Glasnik] Date: Maj 06, 2013, 00:15:41

Zvezda sprema tim pred derbi

FUDBALERIMA Crvene zvezde za vikend predstoji možda i najteža utakmica dosadašnjeg prolećnog šampionata. OFK Beograd ne samo da je žestoko zadužio tim s “Marakane” tokom jeseni, kada je slavio i na Karaburmi u prvenstvu i na Topčiderskom brdu u četvrtfinalu Kupa, već je i poslednji rival crveno-belih pred večiti derbi u kojem će se odlučivati o prvaku.Zvezda je već platila skupu cenu dramatične pobede u Jagodini (3:2), jer na megdan gradskom rivalu neće moći da izvede najjači sastav. Protiv OFK Beograda, koji je vezao tri pobede i bezbedan je na šestom mestu Superlige, trener Rikardo Sa Pintu neće imati na raspolaganju “pocrvenelog” desnog beka Marka Vešovića, kao ni pouzdanog vezistu Luku Milivojevića (četiri žuta) i levog beka Filipa Mladenovića koji je takođe automatski suspendovan zbog šeste javne opomene zarađene u finišu meča u Jagodini.PETKOVIĆ STEGAO ZUBE UPRKOS istegnuću mišića Nikola Petković je stegao zube i izdržao ceo meč u Jagodini. Tri dana odmora i terapija trebalo bi da zadrže iskusnog defanzivca u stroju za OFK Beograd i Partizan. – Izdržao sam bolove u Jagodini i pauza koju smo imali posle tog meča dobro mi je došla. Još se ne osećam najbolje, ali verujem da će terapija i treninzi u narednih nekoliko dana biti dovoljni za oporavak jer mi ne pada na pamet da propustim predstojeće duele – kaže Petković.Kada se zna da je i Darko Lazović još rovit od povrede kolena i da nije sigurno da će biti potpuno spreman za “romantičare”, jasno je da Pintu u subotu neće moći da izvrši generalnu probu sastava koji planira da suprotstavi Partizanu, 18. maja u Humskoj.Izvesno je da će se u startnoj postavi prvi put posle poraza u Nišu pojaviti mladi defanzivac Aleksandar Pantić, najverovatnije na poziciji beka, pošto su od dolaska Portugalca na “Marakanu” Mikić i Spajić stalni centralni tandem, koji Pintu sigurno neće želeti da rasparuje.- Potpuno sam spreman i mislim da sam to pokazao tokom 25 minuta koliko sam odigrao u Jagodini. Željan sam fudbala posle pauze i hoću da pružim maksimalan doprinos nastavku Zvezdine pobedničke serije. Kao desni bek ili štoper, meni je sasvim svejedno. Trener će odlučiti, a moje je da dam sve od sebe – poručuje Pantić.Na suprotnoj strani, već nekoliko kola zaredom Nikola Petković je smenio Mladenovića, tako da Pintu ima spremno rešenje. Isti je slučaj i s pozicijom zadnjeg veznog, gde će se u tim vratiti Luis Garido umesto suspendovanog Milivojevića. Ako Lazović ne bude spreman, Luka Milunović je na poslednjih nekoliko mečeva pokazao da u punoj meri može da ga zameni.- Ostvarili smo sedam uzastopnih pobeda i svesni smo da nas od cilja deli još četiri trijumfa. Smatram da smo pokazivanjem kvaliteta i čvrstog karaktera u Jagodini pokazali da smo sposobni to da uradimo – kaže Luka Milunović.

PRETI “ŽUTICA”UOČI predstojećeg derbija večitim rivalima preti opasnost da ostanu oslabljeni za veoma važne prvotimce. U Zvezdi po tri žuta kartona imaju kapiten Nenad Milijaš i golman Boban Bajković, dok je lista u Partizanu duža i u slučaju javne opomene u Kragujevcu derbi bi mogli da propuste Lazar Marković, Aleksandar Mitrović, Aleksandar Miljković, Saša Marković i Aleksandar Lazevski.