samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Rašović: Titula se osvaja samo na terenu By: [Glasnik] Date: Maj 06, 2013, 00:15:40

Rašović: Titula se osvaja samo na terenu

JEDAN Radnički je precrtan, na putu ka jasnijem pogledu prema 144. večitom derbiju, koji titulu znači, stoji onaj drugi, kragujevački, čije bitisanje u elitnom rangu srpskog fudbala zavisi upravo od meča sa crno-belima na “Čika Dači”. U svlačionici Partizana se od četvrtka uveče i poslednjeg zvižduka sudije Bogdanovića razmišlja samo o borbi za “pol poziciju” pred derbi, dok se svuda oko Humske priča gotovo isključivo o direktnom okršaju večitih rivala.Nezaobilaznu temu, koliko i kvalitet večitih rivala, u čaršijskim pričama predstavljaju razne teorije po kojima Zvezda mora da bude prvak. Na taj način se ujedno i pravdaju slaba izdanja petostrukog uzastopnog šampiona u poslednjih mesec i kusur dana. Naravno, ni novog trenera Partizana Vuka Rašovića nisu zaobišle priče “proverenih izvora”, ali im on ne pridaje nikakav značaj.MARKOVIĆ OD povratka na teren Lazar Marković još nije proveo svih 90 minuta na terenu. Jedno poluvreme mu je bilo dovoljno i protiv Pazaraca, a posebno u meču sa Nišlijama da pokaže koliko znači ekipi. Trener crno-belih, ipak, nije želeo da otkriva da li će se mladi fudbaler u narednom kolu pojaviti od prvog minuta na terenu. – Lazar je dovoljno spreman, videćemo u Kragujevcu u kojoj meri ćemo ga koristiti – kratko je poručio Rašović.- Da verujem u tako nešto sigurno ne bih ni prihvatio posao trenera Partizana. Do titule će se doći samo na terenu, ne postoje nikakve druge teorije koje bi mogle da se ostvare. Ne verujem ni da sve te priče mogu da utiču na igrače, razgovarao sam i razgovaraću sa njima. Nisu ni oni mali da ne znaju da titulu ne može niko da otme, već moraš da se izboriš za nju na terenu. U ovom slučaju u derbiju – objašnjava Rašović.”Vatreno krštenje” mladog stručnjaka na podjednako željenoj i užarenoj klupi Partizana bilo je sve samo ne lako. Priznaje i Rašović da mu posle izjednačujućeg gola Vladana Binića nije bilo svejedno.- Iskreno, nije bilo jednostavno u tim trenucima. Ipak, ne mogu da kažem da sam se uplašio, jer sam verovao u momke. Pravili smo šanse kao na traci i jednostavno smo morali da postignemo gol koji bi nas približio pobedi.Posle pedantno izanalizirane utakmice iz svih uglova i maksimalno hladne glave trener crno-belih se osvrnuo i na pluseve i minuse iz duela sa Nišlijama.- Bila je evidentna želja, taj voljni momenat da se izbori pobeda. Uspeli smo da se pokrenemo u psihološkom smislu i verujem da će igračima sada biti mnogo lakše. Ono na čemu još moramo da radimo je kontrola lopte i mirniji pas. Mnogo smo brzo gubili loptu i jasno je da moramo da radimo na tome da budemo prisebniji nego što smo bili.Većina navijača Partizana bi se složila sa konstatacijom da je ključ uspeha u dobrim partijama osovine Stojković – Ivanov – Ilić. Tandem Mitrović – Marković je potvrdio da se crno-beli vraćaju igri iz koje svaki pojedinac može da iskoči kao junak.- Teško je razmišljati na način da je neki igrač važniji za tim od drugog. Jedni bez drugih ne mogu i važno je da uvek delujemo kao tim. Moramo da držimo kontrolu igre i verujem da će tako biti i u narednom kolu protiv Kragujevčana – završio je Rašović.

PODRŠKA NAVIJAČAPRIMAO je Rašović čestitke sa svih strana posle prve pobede na klupi crno-belih, ali one će dobiti na težini tek ukoliko uspešno privede kraju šampionsku trku. Poseban utisak na njega je ostavio dobar prijem kod najvernijih pristalica crno-belih.- Zadovoljan sam reakcijom publike. Bila je veoma pozitivna i trudiću se da se odužim navijačima i u narednim utakmicama. Takva dobrodošlica je kod mene još više pojačala želju i glad za pobedama – kaže Rašović.