samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Sampras: Biće Novak broj jedan bar do 2018! By: [Glasnik] Date: April 25, 2013, 19:16:49

Sampras: Biće Novak broj jedan bar do 2018!

NIJE legendarni Pit Sampras poznat kao laskavac, ali kada Amerikanac god govori o Novaku Đokoviću, hvalospevi se nižu kao na traci. To je bivši broj 1 i 14-struki grend slem šampion pokazao i na promociji turnira veterana “Grinbrajer tenis klasik”, gde je svojim zemljacima jasno poručio da će belim sportom još dugo vladati kralj iz Srbije. – Novak može da ostane prvi na svetu još nekoliko godina. Upravo o tome sam razmišljao dok sam gledao kako osvaja Monte Karlo. Vidim ga na tronu još pet ili šest narednih sezona. Realno, ako ostane zdrav, lako bi mogao da to i ostvari – izgovorio je u dahu Sampras.Amerikanac je bio na vrhu od 1993-1998, a smatra da će ga Novak prevazići po tom uspehu. – Đoković je izvrstan igrač. Mada danas u vrhu postoji još dosta kvalitetnih tenisera, mislim da Novak treba da brine o svega nekoliko njih. Rodžer, Rafa i Marej su jedini koji mogu da ga pritisnu. Mislim da će Srbin biti prvi koliko god to on bude želeo. Toliko je dobar. Pobeđuje na betonu, osvaja turnire na šljaci, dobija mečeve na travi. Sve to uspeva. Ma, biće on još veoma dugo kralj belog sporta.Slavni teniser je dodao i da će Federer još nekoliko sezona igrati u punoj snazi i da ga nipošto ne treba otpisivati. – Nisam zabrinut za Rodžera. Vodi brigu o svom telu, a i teniski je u odličnom stanju. Izuzetno je motivisan da dobro odigra grend slemove, i nije mi baš jasno odakle dolazi ta njegova unutrašnja snaga. Ali, biće konkurentan u vrhu do svoje 34. godine – zaključuje Pit.