samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Klop: Ne idemo turistički u Madrid, čeka nas veliki Real By: [Glasnik] Date: April 25, 2013, 19:16:44

Klop: Ne idemo turistički u Madrid, čeka nas veliki Real

SVE miriše na nemačko finale na “Vembliju”, i jedino taj gol Kristijana Ronalda daje bar malo nade Real Madridu da bi na “Santijago Bernabeu”, uz najbolju igru ove godine, mogao da nadoknadi 1:4 iz Dortmunda. “Milioneri” su im opet uzeli meru, fenomenalni Poljak Robert Levandovski demolirao je Pepea i postigao sva četiri gola, ali i izazvao niz asocijacija novinarima za naslove. “Palizovski” (Isprebijani), piše “Marka”, “Žuti karton Levandovskog” (“L ekip”), “Tuširanje Madrida” (“As”), “Pancer Liga šampiona” (“Gazeta delo sport”), “I Realu ubacili 4″ (“Sport”). Sve uz Robertova podignuta četiri prsta. – Odigrali smo skoro perfektno, veoma smo srećni zbog rezultata, ali se ne zavaravamo da smo već u finalu. Znamo šta nas čeka u Madridu, moraćemo i tamo da odigramo ovako dobro. Hvala navijačima na fenomenalnoj podršci. Ovo je zajednička pobeda – rekao je junak Levandovski.- Svesni smo svojih kvaliteta, ne plašimo se Reala ali ga moramo izuzetno respektovati jer i on želi u finale. Igraće na sve ili ništa, a oni su tada najopasniji. Napravili smo veliki korak ka finalu, ali još nismo tamo stigli.Srpski fudbalski reprezentativac Neven Subotić odlično je čuvao Iguaina, zatim i Benzemu, ali se nadovezao na priču golgetera. – Dobili smo samo prvo poluvreme i jasno je da u drugom možemo sve da izgubimo, ukoliko ne budemo fokusirani. Uveren sam da nas u Madridu čeka najtežih 90 minuta u sezoni, ali znamo šta je potrebno da radimo. Očekivao sam otresitiji Real, igrali su zatvorenije nego uobičajeno. Valjda su smatrali da će imati više prilika iz kontri, ali smo se mi dobro branili na svakom delu terena – rekao je Subotić.RONALDO ČETVRTI STRELAC LŠ KRISTIJANO Ronaldo postigao je u Dortmundu jubilarni 50. gol u Ligi šampiona (u 91 utakmici) i izbio na deobu četvrte pozicije na listi strelaca svih vremena, izjednačivši se sa Tjerijem Anrijem. Portugalac je vodeći strelac ove sezone sa 12 pogodaka. Na večitoj listi golgetera Lige šampiona vodi Raul Gonzales sa 71 golom (142 meča), drugi je Leo Mesi sa 59(78), a treći Rud van Nistelroj sa 56 golova (73 meča).- Presing je oružje koje nam je donelo prednost i ne verujem da ćemo menjati recept u revanšu. Pritiskali smo ih, mislim da nisu navikli na to, jer ih u Španiji više respektuju.Srpski reprezentativac žali zbog primljenog gola. – Pre Humelsove greške ja nisam dobio duel sa Modrićem na sredini terena, tako da može da se kaže da sam sukrivac za pogodak Reala. U Borusiji ne postoji individualna greška, kod nas je pravilo da su sve timske. Isto važi i za postignute golove. Levandovski nije postigao četiri gola, Borusija je. Mi smo tim!Trener Borusije Jirgen Klop ponovo je govorio van uobičajenog klišea. – Kako su momci igrali u drugom delu došlo mi je sve da ih grlim i ljubim na terenu. Bio je to čist fudbal, treći gol Levija bio je remek-delo, a Gece je odigrao fantastičan meč u ovim okolnostima. Jedino sam malo nesrećan zbog primljenog gola. U Madrid ne idemo da turistički obiđemo grad, čeka nas veliki Real – rekao je Klop.Odlukom da Di Mariju ostavi na klupi, a Modriću poveri Ozilovu ulogu, trener Reala Žoze Murinjo urušio je svoj ofanzivni deo i ostavio Iguaina i Ronalda bez potrebnih lopti. Sve greške na sredini terena bile su skupo plaćene. – Borusija je bila bolja od nas, dobili su svaki individualni duel. Bili su bolje organizovani, jači fizički i mentalno. Kad meč iz 1:1 za kratko vreme ode u 4:1, to vam dovoljno govori o slabostima. Znali smo sve o Levandovskom, a dozvolili mu da bude sam u tri od četiri gola. Lako mi je da prihvatim poraz jer smo ga zaslužili. Mnogi igrači su bili veoma loši, razočaran sam što na ovom nivou takmičenja možemo da odigramo ovako slabo. Postoji, ipak, revanš. Biće teško, ali u fudbalu ništa nije nemoguće. U jednoj ludoj noći Reala, kad bi nam sve polazilo za nogom i tih 1:4 bilo bi nadoknadivo – optimist je Žoze Murinjo.A, šta reći o Pepeu? Katastrofalno veče Portugalca, blago je reći za greške profesionalca u top klubu kakav je Real. Levandovski mu se stalno gubio iz vida, dao mu je direktno tri gola. – Loša noć, nismo srećni zbog rezultata, ali ako postoji klub koji može da nadoknadi sve, onda je to Real. Tri gola za Real nisu problem ako igra na top nivou. U Dortmundu smo ponovili iste greške kao i u prethodnim mečevima i to nas je skupo koštalo. Ipak, verujem da možemo u finale – izjavio je Pepe.Dva budensligaša nikad nisu igrali u finalu Lige šampiona, ali su veoma blizu da to prvi put učine na “Vembliju”. Videćemo imaju li giganti iz Primere moći da im uzvrate na dve “četvorke”.