samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Stojadinović: Nema Evrope bez stranaca By: [Glasnik] Date: April 25, 2013, 00:15:46

Stojadinović: Nema Evrope bez stranaca

NA “Marakani” se za leto priprema velika rekonstrukcija tima, bez obzira na to kako će se tekući šampionat završiti za Crvenu zvezdu. Strategija sportskog sektora kluba za predstojeći prelazni rok biće usmerena na angažovanje kvalitetnih igrača iz inostranstva, pa će iz tog razloga u Ljutice Bogdana uputiti zahtev za povećanje broja stranaca, umesto već predviđenog smanjenja na tri (na terenu) plus jedan (na klupi).- Pokušaćemo da pokrenemo inicijativu za promenu takvog pravila, jer ne možemo da napravimo evropsku Zvezdu samo s trojicom stranaca – konkretan je sportski direktor beogradskog kluba Zoran Stojadinović.On je istakao i da u ovom trenutku ima precizno i detaljno razrađen plan za letnji prelazni rok.- Jasno znam ko treba da dođe, a ko da ode. Sve imam u glavi, ali ne mogu da konkretno govorim o imenima. Suština je da planiramo da se pojačamo igračima iz inostranstva, jer mislim da u Srbiji nema fudbalera koji mogu da budu prava pojačanja za Zvezdu, ukoliko želimo da budemo konkurentni u Evropi. Od ovih koji su već u našem klubu, boljih nema na domaćim terenima.Međutim, u ovom trenutku najveći problem predstavlja Zvezdina loša finansijska situacija, koja će biti značajna prepreka i na putu ka otkupu ugovora Luisa Garida. Reprezentativac Hondurasa se istakao dobrim igrama, ali će u junu za njegovo obeštećenje biti neophodno 400.000 evra.- Trener Sa Pinto vidi Garida kao prvu opciju za narednu sezonu i mi hoćemo da ga zadržimo. Ali, trenutno nemamo ni dinara, situacija je takva i moraćemo da budemo mađioničari tokom leta. Naročito zato što ćemo igrače prodavati uglavnom tokom jula i avgusta, a pre toga moramo da nađemo novac za pojačanja. Ipak, siguran sam da ćemo biti brži i još uspešniji nego u zimskom prelaznom roku – istakao je Stojadinović.