samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Cilj je Evroliga, Bajić: Igokea prvi favorit F4 By: [Glasnik] Date: April 24, 2013, 19:15:10

Vujošević: Cilj je Evroliga, Bajić: Igokea prvi favorit F4

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević rekao je da je njegovoj ekipi glavni cilj plasman u finale završnog turnira Jadranske lige koje donosi i mesto u Evroligi, dok je strateg Igokee Dragan Bajić ocenio da je domaći tim glavni favorit za osvajanje trofeja.- Igramo sa domaćinom koji je u ligaškom delu pokazalo kvalitet. Rezultati su jedini kriterijum uspeha. Napravili su rezultat veći od očekivanog. Imaju individualno dobre igrače, željne trofeja i spremne da žrtvuju sve za tim. Mi smo krenuli sezonu sa konceptom podmlađivanja tima, a to su mnogi ocenili kao suviše rizičan potez. Verovao sam u ove igrače, prošli smo veliki rad. Čeka nas izuzetno jak rival, nadam se da ćemo imati i podršku navijača. Igokea je već napravila izvanredan uspeh, ali to im nije utolilo glad za trofejima – kazao je Vujošević na konferenciji za novinare u Laktašima.Kapiten crno-belih Vladimir Lučić istakao je da su crno-beli maksimalno motivisani da naprave dobar rezultat u završnici regionalne lige.- Očekuje nas mnogo teška utakmica protiv domaćina turnira i tima koji je kvalitet dokazao osvajanjem prvog mesta u ligaškom delu. Mi smo maksimalno spremni i motivisani da obezbedimo Evroligu, a ako dođemo do finala i za borbu za trofej. Nadam se da odličnoj atmosferi i punoj hali – poručio je Lučić.Partizan i Igokea u četvrtak od 21 sat igraju drugi polufinalni meč, a prethodno se od 17 sati sastaju Crvena zvezda i Radnički iz Kragujevca.- Imamo obavezu jer moramo da nastavimo u ritmu u kojem smo igrali do sada. Mi smo najveći favoriti za osvajanje Jadranske lige, pošto igramo kod kuće, ali i zbog rezultata koje smo imali. Poštujemo Partizan i ono što radi Vujošević. Smatram da će moj tim željan dokazivanja i trofeja u četvrtak dati maksimum i, nadam se, pobediti – naveo je Bajić.Kapiten domaće ekipe Milan Dozet izrazio je nadu da će Igokea ponoviti partije iz ligaškog dela takmičenja.- Nadam se da ćemo protiv Partizana prikazati igru koja nas je krasila u ligaškom delu. Crno-beli imaju mlad tim, a na našoj strani je iskustvo. Pokušaćemo da, uz veliki motiv, pređemo još jedan stepenik i dođemo do ostvarenja sna – zaključio je Dozet.Pobednici polufinala izboriće plasman u Evroligu. Finale je na programu u subotu, 27. aprila, od 20.30 sati.