samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Džajić: Neće me oterati iz Zvezde! By: [Glasnik] Date: April 24, 2013, 13:17:32

Džajić: Neće me oterati iz Zvezde!

Rezultatski uspon Crvene zvezde izgleda da nekome ne odgovara, kao ni silna podrška navijača u trci za prvo mesto i upisanih pet pobeda u nizu. Predsednik kluba sa „Marakane” Dragan Džajić u razgovoru za „Sport” smatra da postoje protivnici nove politike kluba, ali da je fokusiran samo na kraj sezone, a sve u cilju da se prestigne najveći i jedini rival Partizan.- Danima unazad pojavljuju se brojne laži, koje su usmerene lično na mene, ali i na Zvezdu – priča Džajić. – Za kratko vreme uspeli smo da postavimo čvrste temelje i pored hiljadu problema sa kojima se susrećem u radu.Izgleda da pojedine struje u klubu hoće da ukoče uspon Crvene zvezde?- Znam odakle vetar duva i spreman sam da okrenem list. Od prvog dana povratka samo se bavim svojim poslom i ne zanimaju me druge struje već da se što pre na terenu vidi slika velikog giganta.Neke priče su uperene i da se uzdrma i Vaša predsednička fotelja?- Neistine me neće naterati da ispunjavam nečije ambicije, ali ni da posebno zadovoljavam nečije finansijske interese. Kada sam vagao, a zatim doneo konačnu odluku da se posle duge pauze posvetim mom klubu, dogovoreno je da odrađujem samo sportski deo. Nisam obećavao kule i gradove već da se krene korak po korak. Meni prijaju pobede, a bez obzira na podmetanja sa strane, niko me ne može naterati da napustim Crvenu zvezdu i srpski fudbal. I odmah da kažem da nije tačna priča da ću se presliti u Fudbalski savez Srbije.Odluka da se preseče sa promenom trenera posle nekoliko kikseva pokazala se kao pun pogodak?- Poznato je da nisam od onih koji voli da se seče posle jednog remija ili poraza. Ipak, nismo bili zadovoljni urađenim, posle određenog broja utakmica seli smo za sto i zajedno doneli rešenje da se rastanemo sa Jankovićem.Od Upravnog odbora je podržano angažovanje Rikarda Sa Pinta?- Nisam ga poznavao mada je prilikom prvog susreta pokazao dozu samouverenosti odnosno da je došao da po svaku cenu uspe u Crvenoj zvezdi veoma svestan rizika sa kojim se susreće. Nije poznavao srpski fudbal, igrače, terene, odnose, kvalitete rivala…Angažovanje Portugalaca naplaćeno je serijom dobrih rezultata?- Nije lako pobediti u bilo kojem takmičenju pet puta uzastopno. Njemu je uspelo, a želimo da samo nastavimo u ovom ritmu. Vidim da je Sa Pinto veoma temeljan, da ne ulazi u euforiju već ide od meča do meča. Posvećen je najsitnijim detaljima u domenu svog posla i brzo se uklopio u novu sredinu kao stranc što često nije lako.Atmosfera je podignuta na viši novo, a vidi se zadovoljstvo kod igrača. Šta mislite o tome?- Mi kao Uprava iz dana u dan pokušavamo da nađemo sredstva da i na tom polju momci imaju sigurnost. Treniraju maksimalno profesionalno i daju sve od sebe na utakmicama, a vidim da žele po svaku cenu da se pokažu i da je prisutan elan da se takmičarska sezona okonča na najbolji mogući način.Eventualno osvajanje titule bio bi svojevrstan podvig ove generacije?- Kada se činilo da je Partizan nedostižan gledali smo pre svega da rešimo svoje probleme. I uspeli smo da dođemo u poziciju da budemo u igri do kraja. Prednost od četiri boda nije nedostižna, ali ako se ne uspe do kraja važno je da su igrači pokušali u nemogućoj misiji. Jasno je da nema predaje, dok postoje i minimalne šanse.Navijači su prepoznali nove vetrove na „Marakani”?- Trofeji su obaveza Crvene zvezde bez obzira na sve poteškoće koje nas pritiskaju. Verna publika je mnogo puta pokazala ljubav i odanost, a na nama je da uzvratimo dobrom odrađivanju posla na utakmicama.Da li se bavite planovima posle kraja sezone?- Uvek sam maksimalno posvećen aktuelnostima, a to je finiš šampionata. Za ostale stvari ima dovoljno vremena kada se okonča sezona. Ti planovi će se naći na dnevnom redu Upravnog odbora. Idemo dalje punim gasom – najavio je predsednik Crvena zvezde Dragan Džajić.IMA VREMENA ZA PARTIZANTri kola pre kraja trke sledi večiti derbi u Humskoj, a do tada na meti Crvene zvezde su tri pobede i već se ekipa okreće Donjem Sremu.- Idemo redom i znam da svi jedva čekaju okršaj sa Partizanom. Možda derbi bude odlučujući, ali ima vremena do velikog megdana – smatra Džajić.LICENCA (NI)JE PROBLEMU evropski voz za narednu sezonu želi da uskoči Crvena zvezda. To je ostvareno na terenu i samo je potrebno dobiti licencu od UEFA.- Pregovori traju. Ima dovoljno vremena da se uspešno završi čitav posao pošto je dobro poznato koliko igranje u evropskim takmičenjima nama znači – rekao je Džajić.