samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Šušnjar: Tumbaković za 50.000 evra ne ulazi u avion! By: [Glasnik] Date: April 24, 2013, 13:17:31

Šušnjar: Tumbaković za 50.000 evra ne ulazi u avion!

Jedan, samo jedan poziv iz Kine sve je promenio, poziv u dva sata iza ponoći, poziv gospodina Vena usmeren na telefonski broj njegovog beogradskog partnera u menadžerskom poslu, Darka Šušnjara, poziv koji je odveo Ljubišu Tumbakovića na Daleki istok.Šta se zapravo dešavalo prvog dana ove nedelje, kako su se vukli potezi, kako je ugovarana cena transfera? O tome za „Sport” govori Šušnjar:- Zvoni telefon, pitam se kome je palo na pamet da me budi u to doba, uzmem, ipak, mobilni, kad Ven sa druge strane žice: „Darko, dođi malo sebi, pa, da ti kažem nešto, zanimljivo je, trebalo bi da se svidi Tumbi, probudi ga da mu saopštimo…” Uzvratio sam: zar ne može da sačeka do jutra, gde sad da budim čoveka? Na to će Ven: „Vuhan hoće pošto-poto Tumbu, direktor kluba je nestrpljiv, želi da vest odmah objavi na sva zvona, nudi mesečno 50.000 evra!” Nasmejao sam se i prokomentarisao malo u šali, više u zbilji: reč je o sumi zbog koje ne smem da budim Tumbu, on za 50.000 ne ulazi u avion, dupliraj cifru, saopšti uslove direktoru i ukoliko pristane, krećemo u akciju angažovanja Tumbakovića. Nije prošlo ni pet minuta, opet se oglasio Ven: „U redu je, direktor sve prihvata!” Zatim sam pozvao Tumbu, kompletna „operacija” trajala je sat, dao je pristanak, Vuhan je dobio novog trenera… Za, siguran sam, opstanak u ligi!Nekad se, zaista, isplati čekati. Tumbaković je propustio Šenžen, nije se osvrtao ni na Ćindao (800.000 dolara po sezoni), budući da se tada nalazio u krugu i ozbiljnih kandidata za selektora srpske reprezentacije, okrenuo je glavu i od Šandonga, da bi najzad odbio i bogatu ponudu Pekinga (1,5 miliona evra po sezoni), gde je, kasnije, za znatno manje novca prešao Saša Stanojević.Na vrata je, eto, zakucao i Vuhan, zakucao i dobio onoga koga je tražio.