samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Kežman: Jednog dana biću direktor Partizana! By: [Glasnik] Date: April 24, 2013, 13:17:26

Kežman: Jednog dana biću direktor Partizana!

Čaršija je počela da bruji: Mateja Kežman novi sportski direktor Partizana! Pa, hajdemo onda na Kežmanov prag da oslušnemo šta o svemu misli „prvi pik”, da li je do njega „stiglo” nešto konkretno, tačnije, da li ga je neko iz rukovodstva crno-belih već kontaktirao da preuzme konce odmah ili na kraju sezone?- Ko je mogao i da pomisli da će Ljubiša Tumbaković da ode iz Humske? – uzvraća u razgovoru za “Sport” Kežman.Verovatno mali broj vidovitih je predvideo ovakav epilog, svejedno, Tumbaković je otišao?- Ne znam šta da vam kažem.Prošao je, doduše, samo dan od objavljivanja da klub iz Humske ostaje bez komandanta sportskog sektora, ali ponekad se stvari brzo izdešavaju?- Sa Tumbom sam u poslednjih 12 meseci imao odličnu saradnju, moje relacije sa predsednikom Đurićem su, takođe, veoma korektne, kompletnu situaciju oko Tumbinog transfera u Kinu podveo bih pod: s neba, pa u rebra. Zatečen sam i okupiran drugim stvarima, godina iza mene je godina usavršavanja, angažovao sam se na više razboja, školovao sam se, mnogo putovao, istraživao, upijao iskustva, vodio agenciju koja raste, aktivirao u Sportskom savezu… I, sad, odjednom me vi pitate da li sam Tumbakovićev naslednik?Odgovorite?- Niko me nije zvao.Ne znači da vas neće zvati?- Šta bi bilo kad bi bilo…Višegodišnje igranje fudbala u vodećim fudbalskim zemljama, sjajno poznavanje jezika, komunikativnost, prijateljstva sa najvećim asovima današnjice i fantastična energija vas kvalifikuju za mesto sportskog direktora?- Sad bi trebalo da kažem, da, tako je, i nastavim da veličam sebe. Sve sam, samo ne samoreklamer, gurao sam i guram svoju priču, verovao sam i verujem da radim najbolje, sigurno sam negde i grešio, nema bezgrešnih, zar ne? Takav sam, kakav sam, nekome se dopadam, nekome nisam po volji, sto ljudi,sto ćudi.Niste se potpuno „otvorili”?- Samo vam se čini.Interesuje vas direktorska funkcija?- Ni jednog trena nisam rekao da mi nije zanimljiva. Dakle, onog dana kada sam završio igračku karijeru postavio sam nekoliko ciljeva, onaj najviši vezan je za direktorsku fotelju u nekom klubu. Išao sam, i idem korak po korak, nisam tek tako izabrao menadžerstvo, koje predstavlja nezaobilaznu kariku u lancu vodilji za direktorsku poziciju, posećujem najveće klubove, čas sam u Londonu, čas u Parizu, Madridu, Istanbulu… Sve je to škola, velika škola. Znam da ću kad-tad da ostvarim glavnu zamisao, zbog nje sve ovo i radim, a, da li će mi biti potrebno niz godina ili ću ranije nego što sam i pretpostavljao da negde postanem direktor, o tom-potom – zaključio je Mateja Kežman.