samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Tumbaković zbog para pogazio reč! By: [Glasnik] Date: April 23, 2013, 19:19:06

Tumbaković zbog para pogazio reč!

PROKLETA je ova Kina i zlato što sija… Malo izmenjeni stihovi čuvene narodne pesme najbolje oslikavaju oproštaj Partizana od sportskog direktora Ljubiše Tumbakovića, koji je posle nepunih godinu dana potvrdio da zov novca pre ili kasnije i te kako može da nadjača emocije i datu reč. Projekat započet prošlog leta planiran na duge staze nije dočekao ni kraj sezone, iako je sada već bivši sportski direktor tokom godine u više navrata apostrofirao da nije od onih koji “trče za novcem”. DIREKTOR OD JUNA LICITACIJA sa imenima Tumbakovićevog naslednika je počela iste sekunde kada je on parafirao za Vuhan Zal. Pominju se Albert Nađ i Mateja Kežman, ali je Dragan Đurić naglasio da se na tom planu pre juna ništa neće dogoditi. – Do kraja prvenstva nema potrebe da se pita bilo šta na tu temu, jer ćemo tek po završetku sezone postaviti novog sportskog direktora. Nećemo se zatrčavati, razmislićemo – rekao je Đurić, a Tumbaković napomenuo da će i on dati svoj predlog klubu. U utorak se ugrizao za jezik i bez problema potvrdio da su mu upravo finansije spakovale kofere. O svađi koja je predstavljala inicijalnu kapislu poslednjih dešavanja u Humskoj, ponovo niko nije želeo da progovori nijednu reč. Maske za javnost su stavljene i predstava je mogla da počne…- Tumbici želim uspeh, a to će ujedno da bude i uspeh Partizana. Napravili smo strategiju za dve-tri godine i sa željom da je kasnije produžimo. Nažalost, život ima druge puteve. Taj put je sada izabrao prokleti novac koji svima nama znači. Dobio je ugovor u ravni najskupljih evropskih trenera. Kada se bude vratio iz te proklete Kine vrata Partizana su mu otvorena – istakao je predsednik Dragan Đurić, uz napomenu da je Upravni odbor kluba jednoglasno odlučio da Tumbakoviću dozvoli da ode u Kinu.Ni odlazeći sportski direktor nije želeo da širi priču izvan okvira velikog novca koji je preko noći promenio njegov kurs. Kao da nedavno nije kategorično odbacio svaku pomisao o povratku u Šandong. Kada je na jedan tas stavljen profesionalni izazov u pretposlednjem timu kineske lige, a na drugi rad u petostrukom uzastopnom šampionu za koji je vezan najjačim emocijama, prevagnuo je novac. I IGRAČI ZA TUMBOM ZASADA iz Humske sa Ljubišom Tumbakovićem kreće samo stručnjak za oporavak igrača Sale Tomić, a u perspektivi bi u Vuhan Zal mogao da ode neki igrač i tako u kasu kluba iz Humske donese novac od obeštećenja. – Naravno da planiram da dovedem nekog igrača Partizana čim se za to bude ukazala prilika – podvukao je Tumbaković. – Posle mesec dana rada u Partizanu odbio sam fantastičnu ponudu Šandonga, a u decembru još jednu. U noći između nedelje i ponedeljka stigla je sjajna ponuda iz Kine koju sam prihvatio i na taj način verovatno izneverio ljude sa kojima radim, ali sam ispoštovao svoju porodicu. Znam da moj odlazak iz Partizana ne dolazi u pravom trenutku, ipak znam isto tako da Partizan ne zavisi od jednog čoveka i da će uspeti da ostvari ciljeve – kategoričan je bio Tumbaković.Svestan je iskusni stručnjak da je ovim potezom razočarao i veći deo navijačke armije crno-belih. – Najpre sam razmišljao o porodici i sebi, a na drugom mestu mi je bila pomisao da li će mi navijači oprostiti. Znam da će biti teško do kraja sezone, ali ovaj klub može bez mene. Biće teško, ali što je teže to je slađe. Jedno je sigurno, gde god da odem i gde god se nalazio uvek sam bio uz Partizan. Tako je bilo kada sam odsustvovao 10-11 godina, tako će da bude i sada. Pravi partizanovci nikada ne zatvaraju vrata klubu, samo je pitanje na koja vrata će ući.BOLjI KAO TRENER TOKOM boravka u Humskoj u prethodnih godinu dana Tumbaković je često znao da naglasi da mu više prija trenerska klupa od direktorske fotelje. To je potvrdio i na rastanku od Partizana. – Smatram da sam mnogo bolji kao trener nego kao direktor. I pored toga što odlazim u klub koji ima samo bod iz prvih šest kola neću menjati svoju fudbalsku filosofiju, uvek ću tražiti pobede – ne ostavlja dilemu Tumbaković. Na to se nadovezao prvi čovek kluba opaskom da bi bivši sportski direktor mogao da se vrati u Humsku mnogo pre nego što se misli. – Njegov klub je pretposlednji u ligi. Ukoliko ne izbore opstanak, vratiće se nama Tumba na kraju sezone – uz osmeh je zaključio Đurić priču koja je širokim osmesima predstavljena kao jedna lepa, vedra epizoda u životu kluba.Partizan je tako ponovo ostao bez sportskog direktora koji mu je i pored “idiličnih” odnosa unutar kluba potrajao manje od njegovog prethodnika Mladena Krstajića. Nova potraga za budućim bivšim sportskim direktorom je zakazana za jun. NIKAD SELEKTOROSVRNUO se u jednom trenutku bivši sportski direktor Partizana i na priče o tome kako je stalno slovio kao kandidat za selektora našeg nacionalnog tima.- Ta priča me prati već 20 godina. Istina je da me niko nikada nije zvao i zato ne shvatam ozbiljno te priče koje se pokreću s vremena na vreme – kategoričan je Tumbaković.