samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Partizan je kao opruga, što je pritisak jači, odskok je veći By: [Glasnik] Date: April 23, 2013, 19:19:04

Vujošević: Partizan je kao opruga, što je pritisak jači, odskok je veći

NAJTROFEJNIJI klub u ABA ligi, Partizan, devetu sezonu zaredom, praktično svaku od prvog zaveslaja u regionu (2004-2005), zaploviće u završnici koja donosi trofej. Od ove sezone uz kristalni pehar i prstenje, na svečanom stolu će biti i dve evroligaške ulaznice, koje su od četiri učesnika fajnala-fora u Laktašima “udaljene” 40 minuta. – Vreme je da se setimo početka sezone. Kada se okupila ekipa i kada se ušlo u sezonu nismo davali velika obećanja, već da ćemo da radimo kao jedan izuzetno talentovan tim. Nismo hteli nikakvu amnestiju za rezultat, ali smo znali šta nam je u prvom planu – kaže Duško Vujošević, trener Partizana. Treninge crno-belih nazvao je “alhemijskim procesom u kojem se znoj pretvara u zlato”. – Ekipa je pokazala potencijal. Bilo je očekivano da se pojave oscilacije. U nekim trenucima smo prevazišli očekivanja, ali smo katkad išli i ispod predviđenog minimuma. Tek ćemo videti koliko je maksimum, ako država obezbedi sredstva. Vujošević se opet zapitao zašto se organizacija F4 izmigoljila iz ruku Beograda. – Ne znam zašto Zvezda, Partizan i Grad nisu pokazali veću angažovanost. Pre početka takmičenja bilo je rečeno da prvoplasirani tim u ligaškom delu stiče pravo nastupa u Evroligi. Izmenama je Igokea direktno oštećena, ali je i Partizan žrtva toga. Ekipa iz Laktaša će sada biti motivisanija nego pre promena koje su praktično primorale Igokeu da bude domaćin. Partizan pred današnjiodlazak u Laktaše nije imao problema sa povredama igrača, ali se i dalje rve sa finansijskim problemima. – Ovi momci su neredovno plaćeni. Uvek je Partizan imao problema sa finansiranjem, ali ove godine je nešto gore. Neki klubovi, bez obzira na rezultate, u boljoj su situaciji. Naši igrači mogu da izađu iz ugovora, ali njihov karakter je takav da ostaju zbog sportskih motiva. Ako želimo da ekipa bude na okupu na duže staze, neophodna su sredstva. Ne zanima me koliko drugi imaju, ali je žalosno što to nije srazmerno rezultatima. Partizan je kao opruga. Što je pritisak jači, odskok je veći. Na kraju, Vujošević se osvrnuo i na rivala koji ga čeka u polufinalu: – Za njihove uspehe zaslužni su tim i stručni štab. Ekipu čine dobri igrači koji nisu osvajali neke trofeje, ali koji sjajno funkcionišu kao grupa. U početku su ih potcenjivali, ali su pokazali kvalitet. Možete da igrate bilo koji sport “preko veze”, ali ne možete da igrate dobro preko veze. Svi su se stavili u sistem tima. Iskusnija su ekipa od nas, jer meč, kada počne, ne igraju ni klub ni trener, već košarkaši.BEZ NOVCA ZA PREMIJEU IGOKEI su najavili da će, ukoliko osvoje ABA ligu, igrači biti premirani sa 20.000 evra.- I ja bih platio ako mi prođemo u Evroligu, ali mi tih para nemamo. Ja moje momke momke učim da kroz život idu uspravno, bez obzira na udarce koje primaju – kaže Vujošević.