samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Bertans: Prvo trofej, pa Evroliga By: [Glasnik] Date: April 23, 2013, 13:15:20

Bertans: Prvo trofej, pa Evroliga

Petostruki osvajač Jadranske lige Partizan ulazi u završnu fazu priprema za Fajnal for u Laktašima. Igokea je „skautirana”, momci su odlično spremni, raspoloženje u Humskoj je na visokom nivou i, sigurno je da puleni Duška Vujoševića sa puno optimizma dočekuje predstojeće takmičenje.- Mi smo napravili izvanredan rezultat, sveukupno u takmičenjima u kojima smo nastupali. Sadašnja ekipa nije ista ona, koja je počela sezonu. Ono što me raduje je da su momci bolji posle svakog treninga, nego li kada je isti tim krenuo – kratak je bio Duško Vujošević trener Partizana za slovenački internet portal „Šport TV”, inače magazin ABA lige.Letonac Davis Bertans, jedna od glavnih napadačkih violina Partizana, svesan je kvaliteta Igokee, rivala šampiona Srbije u polufinalu Fajnal fora.- Igrali smo dve utakmice protiv Igokee u ligaškom delu Jadranske lige. Prvi meč u Laktašima smo izgubili ubedljivo sa ogromnom razlikom. Treba da budemo spremni da ovoga puta odigramo mnogo bolje protiv Igokee. Ne mislimo na Evroligu i činjenicu da finale donosi plasman u najelitnije takmičenje, već želimo da osvojimo trofej – pričao je Davis Bertans za „Šport TV”.Kapiten Vladimir Lučić se u potpunosti oporavio od povrede i biće spreman da podigne trofej.- Očekujem neizvesnu i tešku utakmicu. Igokea je kvalitetan i iskusan rival, ali mi vidimo šansu i prednost u našoj mladosti, koja bi mogla da bude veliki plus u polufinalnom duelu sa timom iz Laktaša – zaključio je Vladimir Lučić za magazin ABA lige.