samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Novak: Neka se spremi Madrid! By: [Glasnik] Date: April 23, 2013, 00:15:03

Novak: Neka se spremi Madrid!

AKO je Rafael Nadal na trenutak pomislio da se Novak Đoković zadovoljio titulom iz Monte Karla i da će zbog toga smanjiti šampionski apetit barem do Rolan Garosa, opasno se prevario.Najbolji teniser sveta jasno je poručio da, iako već dugo vremena sanja pehar na Otvorenom prvenstvu Francuske, još više želi da bude najbolji i u Madridu i Rimu, mastersima koji predstoje uoči Pariza. Protivnicima će prepustiti samo mrvice. BROJKE 5 POBEDA nedostaje Đokoviću do jubilarne 500. 28 MEČEVA odigrao je Novak u 2013. i dobio 26 37 PEHARA u karijeri do sada je osvojio naš as Mada ima više od 4.000 bodova prednosti na ATP listi u odnosu na drugoplasiranog, iako je miran na tronu još dosta vremena, iako je ove sezone osvojio tri pehara i dobio 26 mečeva iz 28 duela, Novak kao da se tek sada probudio, pun energije, elana i motiva. – Naravno da mi je cilj da osvojim Rolan Garos. Nema tu tajne. Već sam o tome govorio. Ali moram da sačuvam pozitivan pristup i za sledeće turnire, koji su takođe vrlo važni. Želim i tamo pehare. Bitno mi je, međutim, da ostanem zdrav – rekao je Đoković.Trofej nije mogao da dođe u bolje vreme, dodaje naš teniser. KLADIONICE OMANULE su kladionice uoči finala Monte Karla, jer su Nadala stavili za ubedljivog favorita. Međutim, kao da nisu mnogo naučili iz toga, jer i dalje stavljaju Rafu ispred Novaka kad je reč o šansama za naredne turnire na šljaci. To se odnosi na poslovično precizne i pedantne analitičare iz “bet end vina”, koji veruju da će Španac da osvoji Garos (1,95). Kvota na Srbina je 2,10 za Pariz. – Nije mi bilo lako u protekla dva meseca. Prolazio sam kroz neke uspone i padove na fizičkom i psihičkom nivou. Ali kad je reč o samopouzdanju i igri, u ovom trenutku sam na pravom mestu. Potrebno je samo da nastavim da radim ono što sam i do sada uvek činio: ostaću posvećen, dobro ću se odmoriti, potom spremiti za nove obaveze. Imam dve nedelje pred naredni izazov.Da mu je neko pre deset dana rekao da će u Monaku da osvoji titulu, Novak mu ne bi verovao. – Iskren da budem, ne bih mislio da je to realna stvar. Ali, prošao sam kroz bol, kroz velike izazove, mentalne, fizičke i emotivne, i na kraju sam bivao sve bolji kako je turnir odmicao. Mnogo sam srećan, jer mi takmičenje u Monte Karlu mnogo znači, u samom je vrhu za mene. Tu je odmah i Vimbldon.Zna vrlo dobro Novak kako treba igrati protiv Nadala. TVITER CRNOGORAC sa kanadskim pasošem Miloš Raonić među prvima je preko “Tvitera” čestitao Novaku na sjajnoj igri i pobedi u Monte Karlu. Šampiona su pozdravili i Janko Tipsarević, zatim američki teniski stručnjak Bred Gilbert (“Đoković je bio impresivan, Rafa će jedva zadržati to peto mesto do Garosa”). Podršku Noletu su dali i njegov trener Dušan Vemić, kao i Džastin Gimbelstob, Met Ebden (Nole je super-impresivan), Daren Kejhil, Huan Ignasio Čela, dok teniserka Rene Stabs nije krila razočaranje zbog očajnog izdanja Nadala u taj-brejku. – Način na koji sam odigrao prvih nekoliko gemova je bio neverovatan, ali to je jedini način da dobijete Rafu. Trudio sam se da održim ekstremno visok nivo, da smanjim neiznuđene greške, povećam broj vinera. Znao sam da će se greške pojaviti, što se obično dešava protiv Nadala na šljaci. To se i dogodilo na početku drugog seta, on je tada podigao ritam. Ali bitno je bilo da i dalje verujem u sebe, čak i kad sam izgubio servis. Morao sam da mislim da mogu da se vratim i da pobedim. Upravo u najvažnijim trenucima uspeo sam da odigram odlične poene sa osnovne linije i iskoristim svoje šanse.Psihološka priprema je bila, takođe, veoma važna uoči finala. – Volja da se pripremite na najbolji mogući način može da donese prevagu u ovakvim mečevima i izazovima. Bio sam već u sličnim situacijama, igrao sam dva puta ovde finala protiv Rafe, i oba puta izgubio, u neizvesnoj borbi. Znao sam da moram da budem na maksimumu u igri, a prethodno sam se spremio na najbolji mogući način. Ne mogu da utičem na vremenske uslove, ali mogu na mentalnu pripremu. Ušao sam u duel sa velikom željom da pobedim, to sam najavio i posle polufinala, i tu nema ništa loše. Dakle, taj deo sam fantastično pripremio, sebi sam pokazao da sam spreman i da je ovo pravo vreme za trijumf.Novak je govorio i o osećaju dominacije nad Rafom u momentima kad je bio blizu vođstva od 6:0.- Igrao sam ovako dobro protiv njega na šljaci i u Madridu i Rimu 2011. Vratile su se uspomene. Trudio sam se da se prisetim tog perioda i svega šta sam radio na terenu. Detalji iz tih pobeda su mi dodatno pomogli da se i sada spremim. Ipak, ovo jeste jedna od najvećih pobeda, i pružio sam jedno od najboljih izdanja na šljaci u karijeri – zaključuje Đoković.