samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đorđić: Ako dođe Vranješ igram za Srbiju! By: [Glasnik] Date: April 19, 2013, 13:17:53

Đorđić: Ako dođe Vranješ igram za Srbiju!

Vest da se Petar Đorđić posle duge pauze vratio na teren prihvaćena je sa oduševljenjem. Ipak, nekako sa povratkom na teren vratila se i zebnja, da li je Đorđić odlučio za koga će da igra? Ne da li će za Flensburg, ili Hamburg (od leta je član Hamburga), već hoće li da izabere „orlove” ili „pancere”.- Nisam razmišljao o tome. Važno mi je bilo da se vratim na teren posle teške povrede. Izgleda da je dobro. Što više igram, ide na bolje. To mi je prioritet. Pre dva dana i prošle nedelje, dobro mi je išlo. Sada mi je jedino važno da ostanem zdrav. Osećam se kao pre sedam i po meseci – priča Petar Đorđić za “Sport”.U Srbiji se svi pitaju šta je Petra nateralo da se ne odaziva pozivima za „orlove”?- Neću da pričam po novinama o tome. Nisam takav čovek. Pričaću sa ljudima sa kojima treba. Kada bude došlo vreme, reći ću određenim ljudima šta se dešavalo, gde je problem, pa ćemo da vidimo kako dalje.Nagađa se da je problem nastao u odnosu sa dosadašnjim selektorom Veselinom Vukovićem. Da li se vaša odluka menja, ako Vuković ode sa mesta kormilara?- Ne znam da li utiče direktno… Baš zato što se ne zna šta će da bude sa selektorom, sačekaću sa odlukom. Neću da razmišljam u prazno. Počeću da mislim o tome kada sve bude poznato.Do tada?- Moram da radim na sebi, da treniram, vratim se „skroz”. Rekao sam na početku, prioritet mi je da igram dobro i ostanem zdrav.Kao glavni kandidat za Vukovićevog naslednika spominje se Ljubomir Vranješ. Da li biste voleli da se to desi?- Normalno! Sa Vranješom sam četiri godine, odnosno još jednu, dok ne odem u Hamburg. Mogu samo najlepše da pričam o Vranješu. Neverovatan je trener, bio je vrhunski igrač. Mnogo zna o rukometu. I ne samo to već mnogo zna i o odnosima u ekipi, s aigračima, što je takođe važno. Prava je ljudina!Znači li to da biste onda lakše izabrali Srbiju?- Veliki plus bi bio da je Vranješ selektor. On mi je kao otac u Flensburgu. U tom slučaju, verovatno bih igrao za Srbiju. Ali, nije samo na treneru… Ima tu još stvari.Kapiten Momir Ilić reče da bi prioritet trebalo da budu razgovori sa Petrom, odnosno da se učini sve da vas vrate u reprezentaciju Srbije?!- Naravno da mi je drago da jedan veliki igrač, kakav je Momir Ilić, tako priča o meni. Drago mi je… Imponuje mi. Kao mladeom igraču, daje mi motivaciju. Plus, Ilić je kapiten reprezentacije Srbije, štodaje još veću težinu njegovim rečima. Vidim da bi i on voleo da se vratim. Znam da bi mnogi voleli.Svi bi voleli… Neki vas vide i kao jednog od nosilaca igre?- Ne znam da li ja sebe vidim tako. Moje je da u svakom trenutku probam da dam maksimum. Igram tu igru da bih pobedio. Da se završi dobro, a ko će da šutne, odluči, manje je bitno.Nosioca igre Srbije?- Videćemo – zaključuje Đorđić.NE PLAŠIM SE NIČEGATrebalo je vremena Petru da se snađe u Flensburgu. Baš tada mu se našao sadašnji trener, Vranješ.- Prva godina u Flensburgu bila je teška. Prethodni trener, Šveđanin, Pjer, nije me puštao mnogo da igram. Kada je došao za trenera, Vranješ mi je ukazivao sve veće poverenje, davao mi da rešavam utakmice, da budem na terenu kada se lomi. I posle sedam i po meseci pauze, daje mi šansu da igram poslednjih 20-25 minuta. Kada imaš podršku i poverenje trenera, onda i možeš da odlučiš meč. Nemam strah od toga, hoću i mogu da šutnem u svakom trenutku.