samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Novak spreman za Monte Karlo By: [Glasnik] Date: April 16, 2013, 19:19:09

Novak spreman za Monte Karlo

OTKLONjENA je i poslednja dilema, Novak Đoković kreće u još jedan pokušaj da svrgne Rafaela Nadala sa trona Monte Karla! Trener prvog reketa sveta Marijan Vajda potvrdio je u utorak za francuske medije da je skočni zglob njegovog pulena u takvom stanju da može da nastupa na vrhunskom takmičarskom nivou.Sezona lova na apsolutnog šampiona šljake, tradicionalno, kreće u Monaku. Osmostruki uzastopni pobednik turnira masters serije (2,9 miliona dolara) beži od uloge favorita zbog još rovitog kolena, a drugi pretendent na tron u Kneževini će, po svemu sudeći, biti potpuno spreman. Srbin i Španac srdačno su se pozdravili na treningu, a prve testove imaće već u sredu. Rival našem asu je Rus Mihail Južnji, dok će Nadal odmeriti snage sa Australijancem Marinkom Matoševićem.- Jedan od najvećih izazova za svakog tenisera je da pobedi Rafu na šljaci. Tako je već godinama. Izgubio je svega desetak mečeva na ovoj podlozi i to dovoljno govori. On je favorit broj jedan u Monte Karlu, a da bi ga neko zaustavio, potrebno je da od prvog do poslednjeg poena igra vrhunski – istakao je Đoković u intervjuu za zvaničan sajt turnira.Na putu do željenog finala stoje četiri protivnika, ali najveća prepreka mogao bi da bude zglob. Novak se nada da je povreda koju je zaradio na meču Dejvis kupa prošlost.- Imam sjajan tim stručnjaka, šest-sedam godina radimo zajedno i pomažu mi u donošenju svih odluka. Velika ljubav prema tenisu i ljudi koji me podržavaju mi daju snagu da krenem u nove pobede.Najboljem teniseru sveta uručena je nagrada od 10.000 evra, u okviru dobrotvornog programa ATP, za humanitarni rad Fondacije Novak Đoković.- ATP je velikodušan, to nam je inspiracija da nastavimo sa dobrim radom, kako bi deca širom Srbije imala bolji život – zaključio je Đoković.