samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Nastasić: U Srbiji nikada niste sigurni šta će se dogoditi sutra By: [Glasnik] Date: April 15, 2013, 19:15:38

Nastasić: U Srbiji nikada niste sigurni šta će se dogoditi sutra

Jedan od najboljih mladih defanzivaca Evrope Matija Nastasić govorio je za britanski “Gardijan” o detinjstvu, odrastanju u Partizanu, trenutku kada je odlučio da napusti klub iz Humske bez ijedne odigrane utakmice za prvi tim…- Bio sam šest meseci u Teleoptiku, kada mi je agent rekao da je Fiorentina zainteresovana da me kupi. To je značilo da moram da napustim Partizan, ali je prilika bila veoma dobra. Roditelji su mi pružili veliku podršku, pa je izbor samim tim bio lakši. U Srbiji nikada niste sigurni šta će se sutra dogoditi, pa sam potpisao za Fiorentinu i sa roditeljima se preselio u Italiju.Tako je dečački san štopera Mančester sitija o dresu prvog tima Partizana, na čije utakmice je dolazio sa ocem iz rodnog Valjeva, barem za sada, ostao nedosanjan.HART: NASTASIĆ JE KAO STENA Golman, još uvek aktuelnog, šampiona Engleske Džo Hart oduševljen je Nastasićem, koji je za samo nekoliko nedelja u Sitiju posatao standardni član odbrane kod Roberta Manćinija. – Nasta je seznacija za svoje godine. On je kao stena – rekao je Hart.- Uvek sam nosio dres Partizana kada sam igrao fudbal, bilo na terenu ili ulici. Voleo sam fudbal i moj tim, i kada mi je Partizan ponudio da dođem na probu, bilo je to ostvarenje sna.Posle pet godina u omladinškoj školi kluba iz Humske, Nastsić je sa 17 godina poslat u Teleoptik.- Partizan je u tom trenutku procenio da bi trebalo da steknem iskustvo seniorskog fudbala, jer je veoma teško za mladog igrača da odmah uđe u prvi tim. Pozajmljen sam drugoligašu i celu sezonu 2010/11. proveo sam u klubu koji je Partizanova filijala.Posle samo jedne sezone u Fiorentini, srpski reprezentativac je za 12 miliona funti prešao u Mančester siti, koji je put Firence poslao još jednog bivšeg štopera Partizana Stefana Savića.- Sve se odigralo veoma brzo. Morao sam da se priviknem na novi način života, kuću, jezik… Prvobitno sam mislio da ću igrati za omladinsku ekipu Fiorentine, ali je u prvom timu bio manjak odbrandbenih igrača, tako da sam brzo bio na glavnoj sceni. Ne postoji mesto na koje možete da se sakrijete kada treba da čuvate igrače kao što su Ibrahimović, Laveci ili Kavani svake nedelje. Milan, Napoli, Inter, Juventus, velike utakmice su se samo ređale. Odigrao sam 29 utakmica za Fiorentinu, mislio sam da ću provesti tri, četiri godine u Seriji A pre nego što se okušam, recimo, u Engleskoj. Gledao sam prošle godine Siti i KPR u poslednjoj utakmici sezone kod kuće u Firenci, ali nisam mogao ni da zamislim da ću par meseci kasnije postati deo “građana” – rekao je Nastasić.