samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Muta Nikolić: Sram vas bilo! By: [Glasnik] Date: April 12, 2013, 00:15:50

Muta Nikolić: Sram vas bilo!

Mnogo srdžbe je bilo u glasu Miroslava Nikolića posle tesnog poraza od Crvene zvezde.O toku utakmice nije mnogo govorio. Direktnim rečima obratio se novinarima, poručivši im da ne zna da li će njegove reči uopšte izaći.- Nisam siguran da li je na kraju bio naš aut, a mislim da je bio, ali to ću da pogledam na snimku. Ali, ovo nije bilo pošteno. Prvo koraci, pa mi ne daju tajm-aut. Sram vas bilo! Ne govorim da bih umanjio Zvezdinu pobedu, ali zapisnički sto je spavao, a plaćena su i odgovorana lica. I tako izgubiš jednu vrlo važnu utakmicu. Svi će da kažu Zvezda je igrala fenomenalno. Nije, mi smo im dali pobedu. Grešili smo, mnogo otvorenih trojki nismo pogodili. Poslednjih deset sekundi nismo odigrali kako smo se dogovorili. Ćapin je trebalo da doda loptu, pa neko šutne spolja pošto ne bi bio suđen faul. Da li ste nezadovoljni što su meč sudila dvojca sudija bez mnogo iskustva?- Ne pričam o suđenju, već o detaljima. Vodili smo pola koša, bilo je 16 sekundi, a Igor Rakočević je napravio korake. To treba zameriti Iliji Beloševiću jer je on tu gazda. On sudi Evroligu. Ja se uopšte ne bunim na suđenje, samo na kraju. I na to što mi zapisnički sto nije dao tajm-aut. I ovaj mladi sudija je dao Zvezdi loptu. Normalno je da će da joj da loptu. Pa neće meni. To je pitanje za Peđu Bojića i ove ostale. Grešimo u Srbiji, ne pravimo mlade trenere sa karakterom, ne vodonoše i da me voze kući, ali ni mlade sudije. Ova dva momaka su OK, ali treba da pravimo sudije. To više ne sme u košarci da se dešava… Izgubili smo mi i od Mega frizure zasluženo. Imali smo 28-2 trojke, oni nam postavili “neku tarabu“ u odbrani.Upitan da li je zadoljan urađenim do sada u sezoni Nikolić je ponovo bio živopisan.- Iza sebe smo ostavili timove koji su kroz istoriju igrali Evorligu. A Radnički nije bio ni na ratnoj mapi. Pa ja dižem košarku. Kako nisam zadovoljan, pa ušli smo na Fajnal for. A to da nam je ekipa najbolja, pa mislim da nije. Možda bih sa nekom drugom ekipom bio glat prvi. Ja pravim ekipu od 800.000 evra, a Cedevita plati jednog igrača toliko. Važno je da dovedeš pametnog igrača, a svi žele da igraju kod mene. Volim košarku, pa sam malo emotivan. Zato me neki i mrze, kažem prave stvari. Mene vređaju i moji navijači u Kargujevcu. Pitaju da li sam stručan da vodim tim, jer Radnički je Real Madrid. A bio sam dva puta prvak sveta i tri puta prvak Evrope.