samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Novak se rasplakao: Srbija lek za sve rane! By: [Glasnik] Date: April 08, 2013, 19:16:17

Novak se rasplakao: Srbija lek za sve rane!

NIJEDNA injekcija, obloga ili zavoj nemaju isceliteljsku moć kao osećaj ponosa zbog predstavljanja svoje zemlje. Melem za bolne rane su samo pobede, a one ostvarene pod zastavom Srbije ubrizgavaju Novaku Đokoviću duplu dozu leka. Povreda desnog zgloba u petom minutu meča protiv Kverija naterala je najboljeg tenisera sveta da zaplače, ali suze su, posle dva i po sata mukotrpne bitke za polufinale Dejvis kupa, prerasle u radosnice!Euforija je trajala i juče, iako prognoze o nastupu prvog reketa Srbije u Monte Karlu sledeće nedelje nisu optimistične.Da se radilo o drugom, trećem kolu nekog turnira, naš as bi bez razmišljanja predao meč. Rizik je bio ogroman, ali se heroj naše reprezentacije nije dvoumio ni sekund, stavio je Srbiju ispred zdravlja, zavrteo rulet i ceo tim je odneo premiju – okršaj sa Kanadom u “Kombank areni” za veliko finale.Epska pobeda Zimonjića i Bozoljca nad braćom Brajan u dublu, pa podvig Novaka na “jednoj nozi”… Među Srbima u Bojsiju ovog vikenda bila je uzavrela atmosfera, ali čim je zglob Đokovića počeo da se hladi…- Sat, sat i po posle meča, nije izgledalo dobro. Zglob je potpuno bio otekao i to nije dobar znak. Detaljnije preglede obaviću u Monte Karlu, sada je sigurno samo da sam izbegao najteži stepen istegnuća. Ne mogu još da kažem koliko je realno da nastupim na sledećem turniru, u gradu u kom živim. Nema dileme da ću do Rolan Garosa biti spreman, jer do drugog grend slema ima još dosta vremena. Ide sezona na šljaci na kojoj sam odrastao. Videću kako se budem osećao i potrebno je da donesem mudru odluku – poručio je Novak iz SAD.Prošlogodišnji finalista turnira u Kneževini Monako izgubiće dosta bodova ako ne bude igrao sledeće nedelje, ali da može da vrati vreme na nedelju oko 22 časa, opet bi sve isto uradio.- Motivacija i inspiracija kad igram za Srbiju, tim, kolege, selektor, navijači u “Areni”, u Srbiji, dali su mi mentalnu snagu i uticali na mene da nastavim dalje i stisnem zube. Pokušavao sam samo da mislim o narednom poenu, taktici, protivniku, da potiskujem bol i ne razmišljam o povredi. Ali, to je gotovo nemoguće, podsvest je jaka i prirodno je da čovek misli o tome, razmišlja da li može da se osloni na nogu. Nikad u životu nisam tako izvrnuo zglob, ali drago mi je da sam nastavio meč. Ovo je vrlo emotivan trenutak za mene, za ceo tim i za čitavu naciju.Barem 20.000 navijača moći će ovacijama da pozdravi Novaka i ostale reprezentativce od 13. do 15. septembra, a možda i u novembru, ako Česi pobede Argentince u drugom polufinalu.- Dug je put do finala i borbe za “salataru”. Miloš Raonić je jedan od najperspektivnijih igrača trenutno, ima veoma jak servis i to koristi kao veliku prednost u igri. Tu je i Danijel Nestor, kao stub reprezentacije, koji nastupa verovatno toliko dugo koliko ja imam godina, i to njegovo veliko iskustvo može da im pomogne. Međutim, mi imamo Zikija, koji dobro poznaje Nestora, jer su igrali zajedno. Frenk Dančević je njihov drugi igrač, takođe ga poznajemo, a tu je i Vasek Pospišil, rodom iz Češke… Nadamo se da će povesti bar jednog pravog Kanađanina na duel protiv Srbije – našalio se Đoković.Troicki, Obradović, Bozoljac, Đoković i Zimonjić su kolom proslavili plasman u polufinale KURIJER: ĐOKOVIĆ JE KOMPLETANSELEKTOR SAD Džim Kurijer bio je pun reči hvale na račun igrača koji ih je eliminisao iz dalje borbe za “salataru”.- Novak je kompletan igrač. Gledali smo ga kako raste tokom prethodnih godina, postao je mudar u donošenju odluka i mentalno je mnogo jači. To se jasno videlo u trenutku kada je povredio zglob.DEJVIS KUP: SRBIJA TREĆATENISKA reprezentacija Srbije napredovala je za jedno mesto na rang-listi selekcija u Dejvis kupu (od 127) i sada zauzima treću poziciju. Prva je Češka, aktuelni šampion Dejvis kupa, dok se Kanada, protivnik Srbije u polufinalu, nalazi na sedmom mestu.1. Češka 32.510,942. Španija 28.7503. Srbija 21.59,444. Argentina 21.5005. Francuska 12.526,256. SAD 9.584,387. Kanada 8.894,388. Kazahstan 5.128,759. Italija 4.659,3810. Austrija 3.315,63