samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Srbija srušila SAD za polufinale Dejvis kupa! By: [Glasnik] Date: April 08, 2013, 00:15:31

Srbija srušila SAD za polufinale Dejvis kupa!

SRBIJA je do nogu potukla moćne Sjedinjene Američke Države, i to na sred njihove teritorije, za veliko slavlje u Dejvis kupu i prolaz u polufinale Svetske grupe! Odlučujući poen u okršaju u „Tako Bel“ areni u Bojsiju doneo je najbolji teniser planete Novak Đoković, koji je, iako povređen, uspeo da savlada Sema Kverija 7:5, 6:7 (4:7), 6:1, 6:2, za 3:1 (Tok meča iz gema u gem pročitajte OVDE). Svi igrači naše reprezentacije potrčali su mu u susret i zagrlili svog heroja, koji je u nedelju uveče mnogo toga žrtvovao zarad nacionalnog tima i igrao praktično na jednoj nozi počev od petog minuta meča.Naime, na 15:40, kod 1:1 u prvom setu Novak je prilikom jednog riterna nezgodno doskočio i potpuno izvrnuo zglob desne noge. Nekako je odigrao taj poen do kraja, a onda se srušio na teren i lice prekrio rukama. NISAM POMIŠLjAO NA PREDAJU S OBZIROM na to da je igrao za Srbiju Đoković nije ni pomišljao da ostavi drugove na cedilu, uprkos bolovima. – Povreda nije mogla da se desi u gorem trenutku, na početku meča. Prvih pola sata je bilo veoma bolno, svaki potez mi je predstavljao problem. Sem mi je dodatno otežavao posao. Ali, imao sam tako veliku podršku da nisam ni pomišljao da predam. Nema tu pretvaranja, tako je kako je. Ovo je jedino timsko takmičenje u tenisu i retka prilika da igrate za državu. Nosite odgovornost da date sve od sebe – poručuje Novak.Dotrčala je cela naša klupa, sa lekarom Zdeslavom Milinkovićem i fizioterapeutima Miljanom Amanovićem i Milošem Jelisavčićem i pomogla mu da se nekako vrati do klupe. Nije tad mogao da hoda Đoković, više je cupkao, držeći se za ramena ljudi koji su ga pridržavali, a vidne su bile i bolne grimase prilikom svakog kontakta povređene noge sa tlom. Deset minuta je Amanović pokušavao da sanira stanje sa skočnim zglobom koliko je mogao, kako bi Nole bio u stanju da nastavi meč. Mogao je da preda susret u tim trenucima, niko ne bi mogao ništa da mu zameri, ali je odlučio da stegne zube i bori se do kraja. Nije Đoković želeo da odustane, pa makar ga to koštalo i ozbiljnije povrede i pauze na ATP turu, gde brani važne bodove za opstanak na prvom mestu svetske rang liste. Došao je do brejka u tom setu, poveo 3:1, a tada se borba skroz rasplamsala. Obojica tenisera su davala sve od sebe, a Đoković je više stajao u mestu, i igrao praktično na jednoj nozi. Međutim, i sa takvim problemom uspevao je da drži kontrolu nad igrom – poveo je 7:5. Usledila je erupcija oduševljenja, pesnicom se Novak udarao o srce i pozdravljao saigrače i srpske fanove na tribinama. Pokazivao je jasno i glasno koliko bi mu značila ova pobeda.Kveri je samo u drugom setu uzvratio, dobio je taj brejk, ali je time samo razljutio našeg šampiona. U naredna dva dela Đoković je prepustio svega jedan gem, prikazavši apsolutnu dominaciju, u stilu ranjenog orla, koji je najbolji kada je to najteže.Krenula je najveća srpska žurka i slavlje na terenu dvorane, sa kraljem na kraljevima belog sporta u sred grupe tenisera ogrnutih našom zastavom. Ipak, i u tim momentima euforije, Đoković se prvo pozdravio sa rivalom i svim igračima protivničkog tima, pokazavši duh fer-pleja, a potom se veselio sa našim fanovima kojih je dosta bilo u Bojsiju. Grlili su ga redom Bozoljac, Zimonjić, Krajinović, Boba Živojinović, Dušan Orlandić, svi sa naše klupe, a publika je skandirala njegovo ime. – Bio je ovo težak i čudan meč, veoma sam srećan što sam uspeo da izdržim ceo meč i dobijem dva laka seta. Sem je bio dobar na startu. Video sam da se posle mučio sa servisom i ramenom, što mi je olakšalo posao. Bio je ovo veličanstven vikend za nas, hvala svima što su došli da nas gledaju – rekao je Đoković posle meča.Novak još ne zna kakva je priroda povrede.- Ne znam o čemu se radi. Nadam se da nisam pogoršao povredu. Imaću par dana slobodno, pa ću videti kakvo je stanje. Nikad do sada nisam izvrtao zglob. Terapija jakim anti-upalnim lekovima na terenu je urodila plodom – zaključuje Đoković. Srbija u polufinalu takmičenja ide na bolje iz meča između Kanade i Italije. ĐOKOVIĆ KVERI12 asovi 76 duple greške 866 prvi servis% 567/18 brejk poeni 1/741 vineri 2747 neizn.greške 587/12 na mreži 10/19136 poeni ukupno 103

Odg: Srbija srušila SAD za polufinale Dejvis kupa! By: milos_87 Date: April 08, 2013, 01:33:51
Sve pohvale našim momcima  :pijani