samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vermezović: Verujem da imamo snage za odbranu tutule By: [Glasnik] Date: April 08, 2013, 00:15:22

Vermezović: Verujem da imamo snage za odbranu tutule

Trener fudbalera Partizana Vladimir Vermezović priznao je da je Vojvodina zasluženo slavila u Humskoj, ali je rekao da ništa ne zamera igračima, jer su, po njegovoj oceni, pružili maksimum.Crno-beli su kod kuće poraženi od Vojvodine sa 2:1, pa je njihova prednost na čelu tabele Superlige Srbije smanjena na samo četiri boda u odnosu na “večitog” rivala Crvenu zvezdu.- Ništa ne zameram igračima, svako je dao maksimum na večerašnjoj utakmici. Nije mnogo toga išlo kako smo želeli, ali smatram da će biti bolje. I dalje verujem u odbranu titule – izjavio je Vermezović.Trener crno-belih čestitao je Novosađanima na uspehu, istakavši da su umeli da iskoriste šanse.- Vojvodina je pobedila potpuno zasluženo. Iz dve prilike došla je do dva gola, mi nismo imali sreće, a bilo je šansi da izborimo bolji rezutlat. Međutim, šta je, tu je – kazao je Vermezović, dodajući da je pauza zbog igranja reprezentacije u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo poremetila njegov tim.- Ne znam šta je razlog da nam je toliko poremećena koncentracija, jer je i ranije bilo odlazaka velikog broja igrača zbog reprezentativnih obaveza, pa se to nije osetilo. Imali smo teške utakmice, ulazimo sad u normalan ritam rada i verujem da imamo snage da osvojimo titulu – istakao je trener Partizana.Trener Vojvodine Nebojša Vignjević smatra da je protiv Partizana taktički lako igrati pošto je, kako je ocenio, “ekipa koja napada i ostavlja dosta prostora”.- Pas igrom smo stvarali šanse i to je donelo rezultat. U drugom poluvremenu Partizan je krenuo sliovito, ali ih je presekao drugi gol. Postigli smo ga u pravo vreme i to ih je potpuno poremetilo. Mislim da smo uz veliku želju i kvalitet zasluženo pobedili – zaključio je Vignjević.U nastavku državnog prvenstva Partizan sledećeg vikenda gostuje ekipi Javora iz Ivanjice, dok Vojvodina dočekuje ekipu užičke Slobode.